Лапароскопічна герніопластика пахових гриж
Якщо підвищується внутрішньочеревний тиск, то вміст черевної порожнини може виходити до пахового кільця. Утворюється кила та порушується природне анатомічне положення органів
Передумови виникнення пахової кили
Якщо підвищується внутрішньочеревний тиск, то вміст черевної порожнини може виходити до пахового кільця. Утворюється кила та порушується природне анатомічне положення органів. У цьому випадку важливо провести лапароскопічну операцію на паховій килі, вартість операції на грижу цілком виправдана, враховуючи можливі наслідки від ігнорування патології.
Пахова кила може розвиватись через надмірні фізичні навантаження, часте перенесення закрепів, порушення роботи травної системи або в похилому віці через вікову слабкість м'язів пахового кільця. Незалежно від обставин ослаблені м’язи та зв’язки потребують зміцнення, чого неможливо досягти завдяки використанню медикаментозних засобів.
Як проводиться оперативне втручання
Хірургічне втручання при паховій килі проводиться за сучасною лапароскопічною технологією. Вона передбачає доступ до пахового кільця та грижового мішка через невеликі проколи на черевній стінці. Це дозволяє мінімізувати травмування тканин та втрату крові. Операцію називають герніопластикою, тому що окрім вправлення зміщених структур на звичні місця також зміцнюють пахове кільце.
Лапароскопічна операція проходить за наступною процедурою:
- виконання трьох проколів на черевній стінці для введення хірургічних інструментів та джерела світла;
- розсічення очеревини, яка приймає участь в утворенні кили;
- виявлення структур, які змістились з природних позицій до грижового мішка;
- повернення структур у нормальне положення;
- зміцнення пахового кільця спеціальним імплантом з поліпропіленової сітки;
- фіксація імпланта, виймання інструментів та зашивання проколів.
На проведення герніопластики потрібно до 1-1,5 годин. Головною перевагою процедури є суттєве зміцнення пахового кільця імплантом. Він стає переконливою перепоною, яка виключає можливі рецидиви.
Які переваги лапароскопічного втручання
Лікування пахової кили в сучасних умовах проводиться лапароскопічним методом. У цієї технології є очевидні переваги:
- -мінімальна травматизація – замість відкритих розтинів робляться невеличкі проколи;
- -точність втручання, тому що воно проходить під відеоконтролем;
- -відсутність рецидивів завдяки встановленню міцної сітки на паховому кільці;
- -відсутність шрамів та післяопераційних рубців на тілі;
- -швидке відновлення після проведення операції.
Після хірургічного втручання людина проводить у стаціонарі до двох днів, після чого може бути виписана з подальшим лікуванням в домашніх умовах. Дотримання рекомендацій лікаря гарантує, що через короткий проміжок часу рани повністю загояться і можна буде повертатись до звичного ритму життя, в якому не буде місця болю та іншим симптомам.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.