В Австралії масштабна навала кажанів – жителі налякані кількістю тварин у небі
У вересні Австралія зіткнулася з масштабною навалою кажанів. Мільйони цих тварин, які зазвичай мешкають у тропічних лісах, вилетіли у пошуках їжі та укриття.
За словами вчених, причиною такої поведінки можуть бути кліматичні зміни, які призвели до посухи, пожеж і повеней у регіонах, де кажани зазвичай знаходять свою їжу - фрукти та нектар.
Кажани спричинили багато проблем для місцевих жителів і фермерів. Вони забруднювали будинки, машини та врожай своїми екскрементами, видавали гучний шум і несли ризик зараження хворобами, такими як лихоманка Хендри та лишай. Жителі скаржилися на нестерпний запах і страх перед атаками кажанів.
Уряд Австралії намагався впоратися з навалою різними способами, дозволивши знищення кажанів у деяких районах, де вони становили загрозу для здоров'я та безпеки людей. Однак ці заходи викликали критику з боку екологів і захисників тварин, які вважали, що кажани є важливою частиною екосистеми та потребують охорони. Вони пропонували використовувати більш гуманні методи, такі як відлякування кажанів звуком, світлом або запахом.
Деякі експерти вважають, що кажани повернуться у свої природні місця проживання, коли клімат буде більш стійким і з'явиться достатньо їжі. Інші ж побоюються, що навала може повторитися у майбутньому, якщо не буде вжито заходів щодо пом'якшення кліматичних змін і збереження біорізноманіття.
До речі, за останні роки подібну навалу кажанів фіксували щонайменше тричі.
Раніше повідомлялося, що 719 кажанів вирішили перезимувати під обшивкою балкона багатоповерхового будинку у масиві "Червоний камінь" у Дніпрі.
А у Харківському університеті було виявлено 70 кажанів, які потрапили туди з вини працівників.
Останні новини
Міг поділитися секретною інформацією: у Норвегії затримано шпигуна, який працював не тільки на РФ
08:30Воюючи разом з армією Путіна, солдати з КНДР не отримають жодного уроку: в ISW озвучили причину
07:32"Ви або його не знаєте, або ненормальні", – Вучич повірив у готовність Путіна завдати ядерного удару
07:16