27 грудня 2023, 08:26

Сонце, зірки та чорна діра: археологи виявили в Італії цікаву знахідку віком 2500 років

Не виключено, що в Італії знайдено одну з найдавніших небесних карт віком 2500 років.

У провінції Трієст на вершині пагорба Кастельєрі ді Рупінпікколо археологи зуміли виявити два круглих камені діаметром у 50 см. На одному з них можна побачити 29 із 28 зірок, що існують на сьогоднішній день.

Не виключено, що це одна з найдавніших карт зоряного неба, коли-небудь знайдених в Італії, інформує ресурс Arkeonews.

Співробітники Італійського національного інституту астрофізики повідомляють, що у період між 1800 і 400 роками до н. е. на цьому пагорбі було укріплення та жили люди.



Камені детально вивчили співробітник Інституту астрофізики Паоло Моларо та співробітник Венеціанського університету Ка'Фоскарі. За їхніми словами, один з каменів представляє сонце, а другий - зоряне небо. Сама ж "карта" датується 4 століттям до н. е.

Не виключено, що ця карта показує зоряне небо над Рупінпікколо у 4 столітті до н. е. На карті можна побачити сузір'я Скорпіона, Оріона, Кассіопеї та Плеяди.

Для створення карти майстер використовував найпростіші інструменти - молоток і зубило.

За допомогою програми Stellarium вчені знайшли 29-ту зірку, яку зараз не видно: наднова. Якщо цю карту накласти на сьогоднішнє зоряне небо, то на місці 29-ї зірки - чорна діра.

На сьогодні найдавнішою картою зоряного неба є бронзовий артефакт, знайдений у Німеччині. Він датується 1600 роком до н. е., проте зображення на ньому дуже схематичні.

Раніше експерти розповіли, у чому зустрічати Новий рік для жителів України.

Нагадаємо, на заводі Tesla робот несподівано напав на людину.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини