"Тиха пандемія" в Україні: антимікробна резистентність несе глобальну загрозу – The Sunday Times
Супербактерії, стійкі до антибіотиків, стають глобальною загрозою – лікарі попереджають про "тиху пандемію" та закликають до дій на міжнародному рівні.
В Україні, яка третій рік протистоїть військовій агресії з боку РФ, спостерігається тривожне зростання виявлення супербактерій, стійких до антибіотиків, що викликає занепокоєння вчених і медичних працівників по всьому світу. Про це пише The Sunday Times.
Складність ситуації підтверджується випадком українського солдата, котрому ампутували ногу через неефективність антибіотиків, отриманих після поранення у бою. Аналогічні випадки, коли антибіотики не забезпечували належного ефекту, були зареєстровані у медичних закладах Норвегії, Нідерландів та Німеччини, де проходили лікування поранені з України.
Британський лікар Люк Мур, фахівець із інфекційних захворювань, називає антимікробну резистентність "тихою пандемією", яка становить небезпеку навіть для простих медичних процедур. Наприклад, операція з видалення мигдалин у дитини або хіміотерапія для хворих на рак можуть бути потенційно небезпечними через цю проблему.
"Якщо ми не вирішимо цієї проблеми, вона буде загрозою для всіх наших медичних дій", - попереджає Мур.
Професор клінічної бактеріології Крістіан Рісбек із Лундського університету у Швеції провів дослідження минулого року, аналізуючи зразки від 141 пацієнта, який отримував лікування у медичних закладах України.
"Я ніколи не стикався з таким рівнем стійкості. Це було найгірше, що я коли-небудь бачив. Бактерії неймовірно стійкі", - зазначив він.
З протестованих зразків виявилося, що у дев'яти випадках бактерії були стійкими до всіх доступних антибіотиків. Україна стала останнім рубежем боротьби із супербактеріями. Це стосується не лише солдатів, а й цивільних осіб. Вісім зразків дослідження належали новонародженим дітям із пневмонією.
Рісбек зазначив, що всі протестовані пацієнти, чи то солдати, чи цивільні особи, надходили до лікарень, розташованих поблизу бойових дій, де панує повний безлад і хаос.
"Інфекція бактеріями, які важко піддаються лікуванню, відбувається не на полі бою, а найчастіше у медичних закладах", - додав доктор Люк Мур.
На тлі зростання загрози міжнародні лідери, які зібралися на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, прагнуть розробити стратегії для боротьби з цією проблемою. Саллі Девіс, колишній головний лікар Великобританії та нинішній посланник ООН з антимікробної резистенції, наполегливо закликає перейти від обговорень до конкретних дій: "Нам треба перейти від розмов до конкретних дій", - наголошує вона.
Необхідно знайти ефективні рішення та виробити нові міжнародні домовленості, щоб запобігти подальшому поширенню супербактерій і захистити глобальне здоров'я людства.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що в Японії б'ють на сполох через швидке поширення бактерії, здатної "пожирати плоть".
Останні новини
ЗСУ змусили РФ заплатити, ударивши БПЛА по вкраденому в Україні буксиру "Федор Урюпін" у Криму
13:52"Будуть перекинуті війська", – Світан назвав три міста, які росіяни хочуть захопити до кінця січня
11:12Командири ЗС РФ відмовляються забирати тіла ліквідованих солдатів Путіна: в "Атеш" назвали причину
07:52Стрєлков передбачив "м'яку капітуляцію" Росії та перемогу України: "Ніякі "Орешники" їх не налякали"
07:47