6 лютого 2025, 16:20

"Травми не можуть зупинити тих, хто звик перемагати", – ветерани ЗСУ на протезах підкорили Кіліманджаро

Українські захисники та ветерани ЗСУ на протезах підкорили найвищу точку Африки Кіліманджаро та розгорнули там шестиметровий прапор України.

Українські воїни продовжують доводити, що сила духу долає будь-які перепони. Незважаючи на поранення та протези, вони роблять неможливе: піднімаються на вершини як у буквальному, так і у переносному значенні. Черговим символом непохитності було сходження групи захисників на Кіліманджаро. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Вперше в історії група українських військових, які втратили нижні кінцівки, разом із важко пораненою військовою здійснили сходження на Кіліманджаро (5895 м) у рамках проекту Second Wind.

Сходження тривало шість днів, а підготовка до нього охопила чотири місяці. Діставшись вершини, українські бійці розгорнули шестиметровий прапор України, до них приєдналися міжнародні альпіністи, які висловили солідарність із боротьбою України проти російської агресії.

"Головна мета проекту - продемонструвати незламну силу українських ветеранів і довести, що жодні травми не можуть зупинити тих, хто звик перемагати", - зазначили у Міноборони.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що латвійський альпініст Юріс Улманіс доставив прапор України на Південний полюс.

Нагадаємо, український танцюрист Олег Слівар після тяжкого поранення й ампутації кінцівки зміг повернутися на сцену та виступити на протезі з рідним колективом.

Також ми писали, що Олександр Будько Терен на протезах і Монатик продемонстрували майстерність танцю у Луцьку.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини