Спати з відкритим вікном шкідливо для здоров'я: вчені вразили відкриттям
Спати з відчиненим вікном може бути шкідливо для здоров'я: дослідники Університету Йоганна Гутерберга назвали причину.
Дослідження Університету Йоганна Гутерберга (Майнц) засвідчило, що люди, які сплять із відчиненим вікном, наражають на ризик свій організм, не підозрюючи цього.
Річ у тім, що шум нічного транспорту сприймається організмом навіть під час міцного сну на підсвідомому рівні. А якщо будинок або квартира розташовані поруч із проїжджою частиною, то рівень шуму буде набагато вищим.
Через надмірний нічний шум збивається робота внутрішнього годинника (добового ритму організму), який допомагає регулювати роботу всіх внутрішніх органів.
Вчені вважають, що занадто короткий сон або його часті переривання збільшують ризик серцево-судинних захворювань у майбутньому. Нічний шум також може підвищувати АТ, збільшувати викидання гормонів стресу тощо.
Щоб виспатися та не відчиняти вікно, експерти рекомендують дотримуватися кількох простих правил. По-перше, потрібно підтримувати оптимальну температуру та вологість у спальні. Ідеальна температура для сну становить 18-20 градусів Цельсія, а вологість - 40-60%. Для цього можна використовувати кондиціонери, зволожувачі або обігрівачі повітря.
По-друге, потрібно провітрювати кімнату перед сном і вранці, коли рівень забруднення повітря нижчий. Провітрювати потрібно щонайменше 15 хвилин, щоб оновити повітря та позбутися бактерій і пилу. По-третє, потрібно забезпечити темряву та тишу у спальні. Для цього можна використовувати штори, ролети або маски для очей, а також беруші.
Раніше повідомлялося, що сон із домашніми тваринами може бути привабливим для деяких людей, але він також може мати негативні наслідки для здоров'я та гігієни.
А ранній підйом, який зараз популяризують багато прихильників здорового способу життя, корисний не для всіх.