Світу загрожує дефіцит кави: чому продукт подорожчав, і що буде з цінами в Україні – думка експертів
На світових ринках кави встановлено історичні рекорди цін через проблеми з постачанням з Бразилії та В'єтнаму, а також зміну клімату.
Ціни на каву на Нью-Йоркській біржі оновили історичний рекорд за останні 50 років. Причиною є дефіцит поставок, спричинений екологічними проблемами у Бразилії та В'єтнамі, а також загрозою зникнення найпопулярнішого сорту кави через кліматичні зміни. Стрибок цін на каву у світі відіб'ється і на українському ринку, де також очікуються серйозні зміни. Про це пише "РБК-Україна".
Що спричинило зростання цін на каву
Минулий тиждень приніс історичний рекорд для цін на каву на світових ринках. Проблеми з поставками, викликані посухою у Бразилії та В'єтнамі, найбільших виробниках кави, є основними факторами зростання цін. Цього року у Бразилії, яка виробляє до 40% світового обсягу кави як арабіки, так і робусти було зафіксовано рекордну посуху. Прогнози говорять про зниження виробництва арабіки на 11 мільйонів мішків (в одному 60 кг), що може призвести до дефіциту у 8,5 мільйона мішків наступного сезону.
На біржах ціна арабіки зросла на 4,7%, що становить 3,44 долара за фунт (0,45 кг), перевищивши історичний максимум 1977 року. Ситуація ускладнюється нестачею робусти, другого за популярністю сорту кави, який виробляє В'єтнам. Таким чином, на тлі відсутності стабільного врожаю у двох найбільших країнах-виробниках світові ціни на каву досягли нових висот.
Як це позначиться на цінах в Україні
Український ринок також відчує вплив глобального подорожчання кави. Вадим Грановський, міжнародний експерт з кави, зазначив, що зміни на світових ринках дійдуть до України протягом кількох місяців. Подорожчання торкнеться всіх сегментів: від зеленої кави до цін у кав'ярнях.
Зі зростанням цін на світових ринках в Україні вже почали підніматися оптові ціни. Експерти прогнозують, що у першій половині 2024 року українці зіткнуться з аномальним зростанням цін на каву. Так, чашка еспресо може подорожчати з 40-45 грн до 70 грн, а капучино - з 60 до 100 грн. Очікується, що наступного року ціни ще збільшаться.
Невеликі кав'ярні, які не можуть швидко адаптуватися до змін, компенсуватимуть подорожчання дешевшою кавою, що позначиться на якості напою.
В Україні кава переважно імпортується з Бразилії, Колумбії та В'єтнаму. Однак проблеми, спричинені зміною клімату, вже позначаються на доступності цих поставок.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що вживання кави протягом робочого дня може значно вплинути на здоров'я, знижуючи ризик передчасної смерті на 33%, як стверджують експерти, підкреслюючи позитивний вплив цього напою.
Також нагадаємо, різка відмова від кофеїну може викликати головні болі та втому, а також напади паніки.
Останні новини
"Побачимо", – Пономарьов назвав позицію РФ на переговорах, виходячи з якої Кремль "торгуватиметься"
12:58Пляжі російських курортів знищені мазутом на роки вперед, це катастрофа для економіки РФ – ЗМІ
11:13Українські спецслужби провернули гучні вбивства окупантів у РФ: у The Economist поділилися деталями
07:44Кремль і надалі уникатиме теми присутності солдатів КНДР на Курщині: аналітики озвучили дві причини
07:40Транспортні літаки та кораблі: супутникові знімки зафіксували активність РФ на двох базах у Сирії
07:36Кремль хоче подати ліквідацію Кириллова як теракт: у ISW розповіли, чим "прославився" глава РХБЗ
07:33Світу загрожує дефіцит кави: чому продукт подорожчав, і що буде з цінами в Україні – думка експертів
21:05