Відмова від кави: дієтологи пояснили, що станеться з організмом
Різка відмова від кофеїну може спричинити головний біль і втому, а також напади паніки.
Кофеїн, що міститься у каві, швидко засвоюється організмом, досягаючи максимального ефекту протягом 2 годин, а для його виведення з організму йде до 9 годин, пише Rte.
Дієтологи Орла Волш і Донча О'Каллаган попереджають, що відмова від кави може вплинути на організм різними способами. Ви можете пережити підвищену тривожність, порушення сну, головний біль і напади паніки. Крім цього, можна відчути легкий абстинентний синдром, який проявляється у втомі, дратівливості та зниженні концентрації. Ці симптоми зазвичай тривають від одного до трьох днів і потім минають.
Відмова від кави також може принести деяку користь для вашого здоров'я. Наприклад, ви можете схуднути, якщо пили каву з цукром або молоком. Ви також можете поліпшити засвоєння вітамінів і мінералів, оскільки кофеїн може заважати їхньому всмоктуванню у кишечнику. Крім того, ви можете підвищити свій імунітет, оскільки кофеїн може пригнічувати роботу лімфоцитів - клітин, які захищають організм від інфекцій.
Коли ви відмовитеся від кофеїну, ваш сон покращиться. Деякі дані свідчать про те, що поліпшення помітні вже через 12 годин.
Крім того, фахівці нагадали, що відмова від кави може поліпшити білизну зубів.
Загалом, рішення кинути пити каву залежить від ваших індивідуальних особливостей і цілей. Якщо ви відчуваєте, що кава покращує вашу працездатність і настрій, то ви можете продовжувати пити її у помірних кількостях (не більш як 400 мг кофеїну на день).
Якщо ж ви хочете позбутися залежності та негативних наслідків кофеїну, то ви можете спробувати замінити каву іншими напоями, такими як зелений чай, імбирний чай або куркумний лате.
Також відомо, що вживання кави на порожній шлунок може викликати роздратування та дискомфорт у деяких людей.
Останні новини
Осінній фрукт хурма: корисні властивості, як правильно вибирати та з чим небезпечно поєднувати
15:44"Вже поставлено рекорд", – дослідники попередили про серйозний наслідок глобального потепління
17:30