Як впливає кава на ризик передчасної смерті, та скільки чашок на день рекомендують експерти
Вживання кави під час роботи може мати позитивний вплив на здоров'я та на 33% захищає від передчасної смерті.
Нещодавно опубліковане дослідження американських учених, що охоплює десятирічний період спостережень за здоров'ям понад 10 тисяч осіб, виявило потенційну користь регулярного вживання кави серед офісних працівників.
Це відкриття було висвітлено у журналі BMC Health і являє собою значний крок у розумінні взаємозв'язку між споживанням кави та загальним станом здоров'я. Дослідження підкреслює можливість використання кавового напою як засобу для зниження негативного впливу сидячого способу життя, який є поширеним фактором ризику для багатьох хронічних захворювань.
Результати показали, що ті, хто вживав від двох до трьох чашок кави щодня, демонстрували на 33% менший ризик передчасної смерті від таких захворювань, як серцево-судинні хвороби, діабет і рак, порівняно з тими, хто кави не пив.
У рамках дослідження було проведено аналіз даних Національного обстеження здоров'я та харчування дорослих США за період з 2007 по 2018 роки. Учасники самостійно повідомляли про свій щоденний час сидіння та кількість вживаної кави на основі 24-годинного опитування про дієту.
Основним фокусом дослідження була смертність від усіх причин, включно із серцево-судинними захворюваннями. Результати були скориговані з урахуванням різних факторів ризику та представлені у вигляді коефіцієнтів ризику.
Ключовим висновком стало те, що кава може відігравати роль у зменшенні ризику передчасної смерті завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям. Це відкриття може мати значні наслідки для громадської охорони здоров'я, особливо з огляду на поширеність сидячого способу життя у сучасному суспільстві.
Нагадаємо, різка відмова від кофеїну може спричинити головний біль і втому, а також напади паніки.
Раніше стало відомо, що багато медичних організацій та організацій охорони здоров'я, такі як Американська асоціація педіатрів, рекомендують обмежити або повністю усунути можливість вживання кофеїну дітьми.