6 грудня 2023, 18:46

Чи правда, що дітям не можна пити каву

Багато медичних організацій та організацій охорони здоров'я, таких як Американська асоціація педіатрів, рекомендують обмежити або повністю усунути можливість вживання кофеїну дітьми.

Чи правда, що дітям не можна пити каву

Думки з приводу того, чи можна дітям пити каву, розділяються. Однак більшість експертів та організацій з охорони здоров'я сходяться на думці, що вживання кофеїновмісних напоїв, таких як кава, дітьми слід обмежувати.

Назвемо кілька причин.

Вплив на сон

Кофеїн - це стимулювальна речовина, яка може впливати на центральну нервову систему та викликати неспання. Вживання кофеїну у дітей може ускладнити засинання та погіршити якість сну.

Можливі побічні ефекти

Діти можуть бути більш чутливими до ефектів кофеїну порівняно з дорослими. Кофеїн може викликати нервозність, дратівливість, головний біль й інші побічні ефекти.

Вплив на зростання

Деякі дослідження припускають, що споживання кофеїну може впливати на зростання дітей. Однак дані не завжди однозначні, та потрібне додаткове дослідження для встановлення точного впливу кофеїну на зростання.

Вміст цукру та калорій

Кава, особливо у комбінації з добавками, такими як цукор і молоко, може містити багато зайвих калорій і цукру, що не є оптимальним для здоров'я дітей.

Залежність

Регулярне вживання кофеїну може призвести до залежності. Хімічна залежність від кофеїну може впливати на психологічне та фізичне благополуччя.

З одного боку, кава містить кофеїн, який може негативно впливати на сон, настрій і травлення дітей. З іншого боку, кава має і корисні властивості, як-от поліпшення концентрації, пам'яті й імунітету, тому дітям можна пити каву, але із застереженнями.

По-перше, потрібно зважати на вік і вагу дитини.

По-друге, потрібно контролювати кількість і якість кави.

По-третє, потрібно додавати молоко або вершки, щоб пом'якшити вплив кави на шлунок.

По-четверте, потрібно уникати цукру й інших солодощів, які посилюють ефект кофеїну.

По-п'яте, потрібно не давати каву дітям перед сном або під час хвороби.

Якщо дотримуватися цих правил, то кава не завдасть шкоди дитячому організму, а, навпаки, допоможе йому розвиватися та вчитися.

Раніше вчені розповіли, скільки чашок кави на день допоможуть поліпшити роботу мозку та пам'ять.

Крім цього, відомо, що пити каву на порожній шлунок не завжди є оптимальною практикою, яка може спричинити роздратування та дискомфорт у деяких людей.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини