У Китаї зафіксували спалах вірусу, схожого на COVID-19: влада КНР підтвердила найгірше
У Китаї зафіксували спалах метапневмовірусу людини, яка загрожує здоров'ю дітей і вразливих груп населення, – влада попереджає про ризик епідемії.
Китайська влада офіційно підтвердила спалах метапневмовірусу людини (hMPV), що викликає симптоми, схожі з COVID-19. Управління з контролю та профілактики захворювань Китаю заявило, що зростання захворюваності особливо помітне серед дітей віком до 14 років, насамперед у північних провінціях.
Згідно з повідомленнями Daily Star, лікарні у Китаї переповнені дітьми з високою температурою, кашлем і болем у горлі. Кількість таких пацієнтів різко побільшало за останні дні. У відповідь на спалах Китай запровадив стан підвищеної готовності.
Небезпека вірусу
За даними тайванських і китайських лікарів, метапневмовірус може викликати серйозні ускладнення, включаючи пневмонію, та становити загрозу для немовлят, людей похилого віку та пацієнтів з ослабленим імунітетом. Тайванське видання Money UDN повідомляє, що рівень смертності від hMPV може сягати 43%.
Лікарі також зазначають, що зараз немає вакцини або специфічного лікування проти вірусу, а терапія обмежується усуненням симптомів.
Розповсюдження вірусу
Daily Star також повідомляє, що перші випадки зараження hMPV вже зафіксовано у Великій Британії. Агентство охорони здоров'я Великобританії заявляє про зростання захворюваності, незважаючи на зниження кількості випадків грипу й інших респіраторних вірусів.
Додатково два випадки зараження hMPV було зареєстровано в Індії, у місті Бенгалуру. Обидва пацієнти – діти, один з яких продовжує лікування у лікарні.
Можлива епідемія
Лікар Тайбейського медичного університету Чжоу Байцянь попереджає, що спалах hMPV у Китаї може спровокувати нову хвилю епідемій.Зараз у Китаї циркулюють також грип A, Mycoplasma pneumoniae та COVID-19, що ускладнює ситуацію в охороні здоров'я.
Довідка: катастрофічні наслідки пандемії COVID-19 для миру
Пандемія COVID-19, яка розпочалася наприкінці 2019 року, була однією з найруйнівніших катастроф в історії сучасного світу. Її наслідки охопили всі аспекти життя людства: від охорони здоров'я до економіки, соціальної сфери та геополітики. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пандемія забрала життя понад 6 мільйонів людей, хоча реальна кількість може бути значно вищою. Системи охорони здоров'я у багатьох країнах опинилися на межі колапсу: лікарні зіткнулися з нестачею ліжок, обладнання та персоналу. Психологічний вплив на населення був не менш руйнівним: страх, ізоляція та втрата близьких призвели до зростання депресій, тривожності й інших розладів.
Економічні наслідки пандемії виявилися катастрофічними. 2020 року світова економіка скоротилася на 3,4%, що стало найбільшим спадом з часів Другої світової війни. Мільйони людей по всьому світу втратили роботу, особливо у таких секторах, як туризм, готельний бізнес, авіація та роздрібна торгівля. Обмеження на пересування та закриття підприємств порушили глобальні ланцюжки постачання, викликавши довгострокові проблеми у світовій економіці. Уряди країн були змушені виділяти трильйони доларів на підтримку населення та бізнесу, що призвело до різкого збільшення державного боргу. Водночас посилилася нерівність між багатими та бідними: великі корпорації змогли отримати вигоду з цифрової трансформації, тоді як малий і середній бізнес зазнав значних збитків.
Раніше Dialog.UA повідомляв, що ВООЗ попередила про загрозу вірусу Оропуш, який продовжує поширюватися у різних регіонах світу.