МОЗ України спростувало фейк про "радіоактивні" мікрохвильові печі
Українське МОЗ спростувало фейк про те, що мікрохвильові печі нібито виробляють радіацію.
Міністерство охорони здоров'я України у перший день 2022 року викрило один із найулюбленіших фейків любителів теорій змови. Йдеться про можливу "небезпеку" мікрохвильових печей.
З поясненням відомство виступило у своєму офіційному акаунті у Facebook.
В інформаційному просторі по всьому світу постійно з'являється інформація про нібито небезпеку мікрохвильових печей. Деякі впевнені, такі печі можуть виробляти радіацію, отруюючи людей.
Це неправда, запевнили у МОЗ.
Принцип роботи мікрохвильових печей вкрай простий. Всередині приладу виробляються радіохвилі (частота 2,450 ГГц), які просто рухають молекули їжі. Внаслідок цього відбувається нагрівання. Випромінювання не залишає межі пристрою, оскільки знаходиться у металевому коробі.
Зазначимо, що радіохвилі випромінюють не тільки мікрохвильові печі, а й будь-які електричні пристрої. Вони абсолютно безпечні для людини.
У Міністерстві наголосили, що радіоактивне й електромагнітне випромінювання – різні речі. Так, хвилі мікрохвильової печі проходять крізь їжу, приводячи у рух молекули, після чого гаснуть. Вони не залишають своїх частинок, як це робить радіація, тобто розігріта у такому пристрої їжа абсолютно безпечна.
Єдине, на що варто звернути увагу користувачам мікрохвильових печей, – це контейнери для їжі. Не варто використовувати пластик, який при нагріванні може виділяти токсичні речовини. Краще вибрати скляний або керамічний посуд.
Раніше Діалог.UA повідомляв, що росіянка пошкодувала, спробувавши продезінфікувати медичну маску у мікрохвильовій печі.
Ми також писали, що джерелом стрибка радіації у Європі могла стати ядерна ракета Путіна "Буревісник".