2 січня 2022, 15:34

МОЗ України спростувало фейк про "радіоактивні" мікрохвильові печі

Українське МОЗ спростувало фейк про те, що мікрохвильові печі нібито виробляють радіацію.

МОЗ України спростувало фейк про "радіоактивні" мікрохвильові печі

Міністерство охорони здоров'я України у перший день 2022 року викрило один із найулюбленіших фейків любителів теорій змови. Йдеться про можливу "небезпеку" мікрохвильових печей.

З поясненням відомство виступило у своєму офіційному акаунті у Facebook.

В інформаційному просторі по всьому світу постійно з'являється інформація про нібито небезпеку мікрохвильових печей. Деякі впевнені, такі печі можуть виробляти радіацію, отруюючи людей.

Це неправда, запевнили у МОЗ.

Принцип роботи мікрохвильових печей вкрай простий. Всередині приладу виробляються радіохвилі (частота 2,450 ГГц), які просто рухають молекули їжі. Внаслідок цього відбувається нагрівання. Випромінювання не залишає межі пристрою, оскільки знаходиться у металевому коробі.

Зазначимо, що радіохвилі випромінюють не тільки мікрохвильові печі, а й будь-які електричні пристрої. Вони абсолютно безпечні для людини.

У Міністерстві наголосили, що радіоактивне й електромагнітне випромінювання – різні речі. Так, хвилі мікрохвильової печі проходять крізь їжу, приводячи у рух молекули, після чого гаснуть. Вони не залишають своїх частинок, як це робить радіація, тобто розігріта у такому пристрої їжа абсолютно безпечна.

Єдине, на що варто звернути увагу користувачам мікрохвильових печей, – це контейнери для їжі. Не варто використовувати пластик, який при нагріванні може виділяти токсичні речовини. Краще вибрати скляний або керамічний посуд.

Раніше Діалог.UA повідомляв, що росіянка пошкодувала, спробувавши продезінфікувати медичну маску у мікрохвильовій печі.

Ми також писали, що джерелом стрибка радіації у Європі могла стати ядерна ракета Путіна "Буревісник".

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини