11 грудня 2023, 17:43

Важливіше за спорт і дієти: вчені назвали головний фактор довголіття

Дожити до столітнього ювілею можна, зберігши достатній запас сил і ясності розуму, насправді можливо, якщо дотримуватися певних правил.

Важливіше за спорт і дієти: вчені назвали головний фактор довголіття

Спосіб життя має найбільший вплив на здатність людини дожити до 100 років. Однак медики вважають, що запорукою довголіття є не спеціальна дієта або заняття спортом, а психологічний стан людини.

Доктор Ардешир Хашмі та доктор Скотт Кайзером розповіли виданню Parade, що десятиліття спостережень і досліджень доводять: позитивні стосунки є найсильнішим чинником, що підвищує шанси на здоровіше, щасливіше й довше життя.

Після завершення пандемії коронавірусу 2023 року провели нові дослідження, які підтвердили ризики соціальної ізоляції для здоров'я людини. На жаль, у людей, які відмовилися від спілкування з сім'єю та близькими людьми, ймовірність передчасної смерті була на 39 % вищою.

З роками з'являється дедалі більше доказів, що соціальна ізоляція та самотність збільшують ризик високого кров'яного тиску, серцевих захворювань та інсультів, ослаблення імунної системи, тривоги, депресії, зниження когнітивних функцій, хвороби Альцгеймера та смерті.

Учені зі США та Канади, провівши дослідження за участю понад кількох тисяч осіб, також виявили, що люди, які відчувають позитивні емоції, оптимізм і життєрадісність, живуть у середньому на 11 років довше, ніж ті, хто схильний до негативу, песимізму та депресії. При цьому психологічний фактор виявився більш важливим для тривалості життя, ніж такі відомі ризики, як куріння, ожиріння та високий кров'яний тиск.

Вчені вважають, що позитивне мислення сприяє зміцненню імунітету, зниженню стресу та поліпшенню якості сну. Вони рекомендують людям, які хочуть жити довше та здоровіше, розвивати свої психологічні ресурси та знаходити радість у дрібницях.

Раніше повідомлялося, що існує безліч продуктів харчування, які можуть допомогти сповільнити процеси старіння завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям.

Крім цього, вчені з'ясували, в який місяць року на світ найчастіше з'являються довгожителі та які чинники цьому сприяють.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини