Що можна, а чого не варто робити 6 січня 2022 року: традиції та заборони свята
Для православних християн одним із головних свят у році вважається Різдво, але навіть з його Святвечором пов'язано багато заборон і традицій.
Щоб не порушити церковних канонів і не викликати неприємностей, варто знати та дотримуватися певних правил поведінки 6 та 7 січня 2022 року. Найголовніше – виявити свої найкращі душевні якості, робити добрі справи та нікому не відмовляти у допомозі.
Віряни у Святий вечір їдять лише їжу рослинного походження, бо триває Різдвяний піст. Але, крім обмежень у їжі, важливо не лаятись, не лихословити, нікого не ображати та не робити того, що з погляду релігії вважається гріхом.
На свято Різдва наші пращури намагалися бути вдома, вечеряючи у колі сім'ї. Поганою прикметою було опинитися поза домом. Так само не рекомендується святкувати світле свято у темному, старому або брудному одязі. Тяжкий рік чекає для тих, хто посвариться прямо за святковим столом.
Якщо вдень 6 січня ще можна прибирати, прати та готувати, то коли зайде сонце, все це опиниться під забороною. Ввечері дозволяється лише готувати їжу, прибирати зі столу та мити посуд. На самому столі має бути 12 пісних страв, за кількістю апостолів Христа.
Якщо прийдуть гості, треба виявити щедрість і привітність: скупитися не можна. Мандрівник постукає у двері – його потрібно обов'язково впустити у домівку. Хто вчинить інакше, той спричинить проблеми. Заборонено ворожити та займатися магією.
За стіл треба сідати у хорошому настрої, з чистими помислами, всіх вибачивши та з кожним помирившись. Вживати їжу ввечері 6 січня прийнято лише після того, як на небі зійде перша зірка. За старих часів вночі з 6 на 7 січня було заведено відчиняти вікна та двері навстіж, щоб впустити у житло добробут.
Раніше ми повідомляли, що 6 і 7 січня в Україну після теплих днів повернеться похолодання та температура зі знаком мінус.