18 січня 2022, 12:05

Феномен довголіття племені хунза, який не можуть пояснити вчені: у 65 років народжують дітей

Сьогодні ми поговоримо про справжнє "джерело життя" племені хунза, дію якого не можуть пояснити вчені всього світу.

Феномен довголіття племені хунза, який не можуть пояснити вчені: у 65 років народжують дітей

Долина річки Хунза знаходиться на кордоні Пакистану та Індії, її ще називають "оазисом молодості", а все тому, що тривалість життя місцевих жителів досягає 110-120 років.

Інформацію та подробиці надав портал lime.energy.

Жителі племені хунза практично ніколи не хворіють і завжди виглядають молодо та бадьоро. Їхнє довголіття досі заводить у безвихідь вчених і дослідників. Сьогодні ми докладніше розповімо вам про життя гірського народу.

Жителі долини Хунза, на відміну сусідніх народностей, зовні дуже схожі з європейцями. Згідно з легендою, ця гора була закладена ще воїнами армії Олександра Македонського під час його Індійського походу.

У хунзакутів власна мова — бурушасхи (Burushaski, спорідненість якого досі не встановлена з жодною мовою світу, хоча всі тут знають і урду, а багато — англійську), Вони сповідують іслам, але не той, до якої всі звикли, а ісмаїлітський - один з наймістичніших і таємничих у релігії.

Хунзакутов бавить той факт, що їх хтось ще називає гірським народом. Але, незважаючи на це, вони влаштувалися біля знаменитого "місця гірської зустрічі" - точки, де сходяться три найвищі системи світу: Гімалаї, Гіндукуш та Каракорум. Сьогодні Хунза управляється пакистанським Міністерством у справах Кашміру та Північних територій. Одна з головних визначних пам'яток Хунзи - льодовик, який широкою холодною річкою спускається у долину.

Хунзи купаються у крижаній воді навіть за 15-градусного морозу, до ста років грають у рухливі ігри, 40-річні жінки у них виглядають як дівчата, у 60 років зберігають стрункість і витонченість фігури, а у 65 років ще народжують дітей. Влітку вони харчуються сирими фруктами й овочами, взимку – висушеними на сонці абрикосами та пророщеними зернами, а також овечою бринзою.

Цікаво ще дещо: під час "голодної весни" (період, коли фрукти ще не встигли; триває 2-4 місяці) вони майже нічого не їдять і лише щодня п'ють напій із сушених абрикосів. Такий пост зведений у культ і суворо дотримується.

Шотландський лікар МакКаррісон, який першим описав Щасливу долину, наголошував, що споживання білків там знаходиться на нижчому рівні норми, якщо взагалі це можна назвати нормою. Добова калорійність хунзи складає у середньому 1933 ккал і містить 50 г білка, 36 г жиру і 365 г вуглеводів.

До цього можна додати інші чинники, які сприяють здоровому довголіттю. Але спосіб харчування має тут, безсумнівно, дуже важливе, вирішальне значення.

У 1984 році один із хунзакутів, якого звали Саїд Абдул Мобуд, прибув до лондонського аеропорту Хітроу. Він здивував працівників еміграційної служби, коли пред'явив паспорт. Відповідно до документа, хунзакут народився 1823 року та йому виповнилося 160 років. Мобуда, що супроводжував, мулла зазначив, що його підопічний вважається святим у країні Хунза, що славиться своїми довгожителями. У Мобуда чудове здоров'я та здоровий глузд. Він чудово пам'ятає події, починаючи з 1850 року.

Про свій секрет довголіття місцеві жителі говорять просто: будь вегетаріанцем, працюй завжди та фізично, постійно рухайся та не змінюй ритму життя, тоді й проживеш років до 120-150.

Нагадаємо, у світі очима мандрівника повідомлялося про найсмішніші назви вулиць у містах планети.

Також писали про світ очима мандрівника: найдурніші закони різних країн Землі.

Раніше у світі очима мандрівника було названо найнезвичайніші новорічні традиції на Землі.

Автор: Алекс Вальди

Останні новини