24 січня 2022, 12:07

Тетянин день: що можна та чого не варто робити 25 січня, традиції та заборони свята

Бажання, загадане у День пам'яті великомучениці Тетяни, неодмінно здійсниться, принаймні так вважали наші предки.

Тетянин день: що можна та чого не варто робити 25 січня, традиції та заборони свята

Одна з традицій дня стосується студентів: усім, хто навчається, 25 січня бажано відвідати храм і поставити свічку перед обличчям мучениці Тетяни. До святої можна звернутися про допомогу у навчанні або для того, щоб вона дарувала добру пам'ять.

Важливим атрибутом свята за старих часів вважалося святкове застілля. Господині готували різні страви, а потім уся сім'я збиралася за обідом чи вечерею. Тарілок ставили більше, ніж потрібно, маючи на увазі, що покійні родичі приєднаються до трапези.

У Тетянин день не варто нікому відмовляти у допомозі, навпаки, треба робити добрі справи. Наші пращури вірили: хто підніметься на високий пагорб і, стоячи на ньому, дивлячись на сонце, загадає своє заповітне бажання, у того воно точно здійсниться.

Одна з особливостей дня – вибивати на снігу килими. Раніше так робили молоді дівчата, щоб показати себе з кращого боку перед хлопцями: так потенційні наречені побачать, яка дівчиня-господиня у цьому домі живе.

У свята є низка заборон

  1. Не можна сваритися, лихословити, наклепувати, розпускати плітки та робити хоч щось, що вважається гріхом із релігійної точки зору.
  2. За старих часів 25 січня ніхто не займався домашньою роботою, оскільки прибирання, прання та будь-яка фізична праця були під забороною.

Погана прикмета – святкувати Тетянин день у курному та неприбраному житлі. Господині намагалися прибратися вдома напередодні свята. Починаючи з цього дня, "сонце повертає до літа, а зима – до морозів". Так каже народна мудрість. Якщо день видався сонячним, то весна буде ранньою. Йде сніг – літо буде дощовим, а рік – неврожайним.

Автор: Алина Романенко

Останні новини