25 вересня 2023, 20:44

Які звичні продукти працюють проти старіння не гірше за дорогі способи

Продукти проти старіння – це продукти, які містять речовини, що сприяють уповільненню процесів старіння в організмі людини.

Які звичні продукти працюють проти старіння не гірше за дорогі способи

Продукти проти старіння можуть допомогти поліпшити стан шкіри, волосся, нігтів, суглобів, кісток, серця, мозку й інших органів і систем. Серед продуктів проти старіння можна виділити декілька груп.

- Антиоксиданти. Це речовини, які нейтралізують вільні радикали - молекули, що пошкоджують клітини та ДНК. Антиоксиданти допомагають запобігти окислювальному стресу та хронічним запальним процесам, які сприяють старінню. До антиоксидантів належать вітаміни А, С, Е, бета-каротин, флавоноїди, поліфеноли й інші. Антиоксиданти містяться в овочах, фруктах, ягодах, зелені, горіхах, насінні, чаї, каві, какао, шоколаді й інших продуктах.

- Омега-3 жирні кислоти. Це поліненасичені жирні кислоти, які необхідні для нормального функціонування клітинних мембран, гормонів, імунної системи та нервової системи. Омега-3 жирні кислоти мають протизапальну й антиагрегатну дію, тобто запобігають склеюванню тромбоцитів і утворенню згустків крові. Омега-3 жирні кислоти також сприяють поліпшенню когнітивних функцій мозку та захисту від депресії. Омега-3 жирні кислоти містяться у рибі, морепродуктах, горіхах, насінні льону та чіа.

- Пробіотики. Це живі мікроорганізми, які корисні для здоров'я кишечника й імунної системи. Пробіотики допомагають підтримувати баланс мікрофлори у кишечнику та запобігати дисбактеріозу. Пробіотики також здатні знижувати рівень холестерину у крові, покращувати травлення та засвоєння поживних речовин, зміцнювати захисні сили організму та боротися з інфекціями. Пробіотики містяться в йогурті, кефірі, сирі, сирі, квасі й інших продуктах молочнокислого бродіння.

- Пре- і постбіотики. Це речовини, які стимулюють зростання й активність корисних мікроорганізмів у кишечнику або забезпечують їм живлення. Пре- і постбіотики покращують стан кишкової мікрофлори й імунної системи, а також допомагають регулювати вагу й апетит. Пре- і постбіотики містяться у рослинних волокнах, клітковині, інуліні, олігосахаридах й інших продуктах.

- Адаптогени. Це рослинні речовини, які допомагають організму адаптуватися до стресу та підвищувати його стійкість до несприятливих факторів. Адаптогени покращують роботу нервової, ендокринної та імунної систем, а також підвищують фізичну та розумову працездатність. Адаптогени містяться у женьшені, лимоннику, родіолі, золотому корені, елеутерококу, шипшині, звіробої та інших рослинах.

Отже, ті, хто мріє прожити довго та зберегти здоров'я, на думку світових фахівців-дієтологів, мають включити до свого раціону:

- броколі;

- шпинат;

- руколу;

- буряк;

- моркву;

- сиру цвітну капусту;

- спаржу;

- авокадо;

- зелену квасолю;

- морква;

- петрушку;

- листову зелень;

- кабачки;

- гарбуз.

Продукти проти старіння можуть бути корисними для підтримання здоров'я та краси протягом усього життя. Однак слід пам'ятати, що продукти проти старіння не є панацеєю від усіх хвороб і не можуть повністю зупинити процес старіння. Для досягнення максимального ефекту від продуктів проти старіння необхідно дотримуватися здорового способу життя, включно з регулярною фізичною активністю, достатнім сном, відмовою від шкідливих звичок і стресу.

Раніше ми публікували п'ять звичок довгожителів, які корисно знати всім, хто планує дожити до глибокої старості.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини