Учені вирахували причину виникнення хронічної втоми
Учені виявили білок, який може бути причиною міалгічного енцефаломієліту, або синдрому хронічної втоми (СХВ).
Учені провели дослідження, під час якого з'ясували, що хронічна втома може бути пов'язана з порушенням роботи імунної системи. Вони виявили, що у пацієнтів із синдромом хронічної втоми (СХВ) імунні клітини виробляють більше запальних цитокінів, ніж у здорових людей. Це може призводити до постійного відчуття втоми, слабкості, болю у м'язах і суглобах, а також до порушень пам'яті та концентрації, пише Science.
В експерименті брала участь 38-річна жінка, яка страждала на постійну втому, проте діагноз СХВ у неї не був підтверджений. Команда обстежила зразки тканин її м'язів, шукаючи аномалії. Так, у клітинах було виявлено високий рівень білка під назвою WASF3.
Цей протеїн може впливати на роботу мітохондрій - енергетичних центрів, що живлять клітини. WASF3 викликає їхню дисфункцію, порушуючи постачання енергії. Саме тому у людей, які страждають на СХВ, м'язам і клітинам не вистачає живлення.
Дослідники припускають, що хронічна втома може бути результатом перевантаження імунної системи, яка не може повернутися до нормального стану після боротьби з інфекцією або стресом. Це може призводити до хронічного запалення та пошкодження тканин, а також до порушення роботи мозку та нервової системи. На думку вчених, їхнє відкриття може допомогти розробити нові методи діагностики та лікування СХВ, а також підвищити обізнаність про це захворювання, яке часто недооцінюють і неправильно інтерпретують.
Раніше повідомлялося, що найкращий час для нічного сну залежить від багатьох чинників, як-от вік, спосіб життя, хронотип і особисті уподобання.
Крім цього, були опубліковані дослідження про вплив денного сну на організм людини.
Останні новини
Як українцям захиститися від кіберзагроз – важливі правила для користувачів Інтернету від експертів
18:01Революція у медицині: 3D-біопринтер друкує органи людини з неймовірною точністю за короткий час
14:22