14 листопада 2024, 18:01

Як українцям захиститися від кіберзагроз – важливі правила для користувачів Інтернету від експертів

В Україні почастішали випадки кібератак, включаючи злом соцмереж і вимагання, – експерти розробили рекомендації щодо захисту даних.

Як українцям захиститися від кіберзагроз – важливі правила для користувачів Інтернету від експертів

В останні роки кібератаки є невід'ємною частиною загрози інформаційній безпеці в Україні. Фахівці закликають користувачів до обережності та пропонують заходи захисту від кібершахраїв.

В Україні активно фіксуються випадки зламу соціальних мереж, електронної пошти й особистих облікових записів. Шахраї використовують ці дані для здирства, погроз і навіть просять позичити гроші, видаючи себе за знайомих.

Останнім часом кібератаки на державні та приватні ресурси України є одним із методів дестабілізації суспільства. Ці загрози можуть призвести до витоку даних, збоїв у критичній інфраструктурі та поширення фейкової інформації. Особливо небезпечними є масові DDoS-атаки, фішинг і віруси, спрямовані на знищення чи крадіжку інформації.

Експерти з кібербезпеки з Державного підприємства "Інформаційні судові системи" (ДП ІСС) попереджають про загрозу, що зростає, та пропонують кілька ключових рекомендацій для захисту особистих даних.

Для запобігання атак експерти рекомендують використовувати двофакторну автентифікацію та дотримуватись основних правил безпеки при роботі з електронною поштою й у мережі Інтернет:

- не відповідайте на повідомлення від незнайомих відправників;

- уникайте переходу за посиланнями, які містяться у подібних листах;

- ніколи не передавайте особисті дані, які запитуються в електронних листах;

- не слід ділитися паролем від електронної пошти з будь-ким.

Важливо пам'ятати, що більшість атак відбуваються через неуважність користувачів, які не помічають підозрілих посилань або не дотримуються необхідних заходів захисту.

Раніше Dialog.UA повідомляв, як українцям захиститися від популярного виду шахрайства вишингу та не стати жертвою обману.

Також нагадаємо, шахраї не втрачають можливості використовувати хитрощі для незаконного збагачення, серед найбільш уразливих виявляються пенсіонери, які можуть втратити свої заощадження через хитромудрі схеми.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини