22 листопада 2021, 10:52

Жодної поразки та навіть без своїх лідерів: чоловіча збірна України з шахів – чемпіон Європи

21 листопада у словенському місті Терме-Чатеж закінчився 23-й європейський командний чемпіонат із шахів, у якому перемогу святкували чоловіки з України.

Жодної поразки та навіть без своїх лідерів: чоловіча збірна України з шахів – чемпіон Європи

У період з 12 по 21 листопада у Терме-Чатежі (Словенія) тривав 23-й європейський командний турнір із шахів серед чоловіків і жінок. Якщо серед жінок перемогу святкували росіянки, то у чоловічій першості не було рівних українцям, які приїхали на турнір без своїх лідерів.

Серед чоловіків було заявлено 39 збірних, а серед жінок – 31. Чоловіків представляли: Ю. Кузубов, О. Волокітін, К. Шевченко, В. Оніщук та О. Коробов, інформує сайт Федерації шахів України.

Жінок представляли: О. Ушеніна, Ю. Осьмак, Н. Букса, Н. Жукова, І. Гапоненко та О. Музичук.

У жіночій першості "золото" взяли росіянки, а "срібло" дісталося грузинкам. Наші дівчата взяли 12 очок, як і збірна Азербайджану, проте "бронза" дісталася не нам.

Збірна України серед чоловіків приїхала на турнір без своїх лідерів Пономарьова, Іванчука та Ельянова. Однак навіть такий розклад не завадив нашим чоловікам взяти "золото", не програвши жодного матчу!

Спочатку перемога над Росією з рахунком 2,5:1,5. Потім була нічия з Азербайджаном 2:2 та перемога над вірменами з рахунком 3:1.

Підсумкові бали – 14, як і у французів, проте українці випередили суперника за додатковими показниками. "Бронза" дісталася Польщі, а Росія посіла 6 місце.

Раніше ми повідомляли, що у березні 2021 року українку Юлію Осьмак колишній помічник Путіна позбавив звання чемпіонки світу серед студенток.

Нагадаємо, складено рейтинг збірних Європи за вартістю її гравців. Збірна України посіла 7 місце, випередивши Росію.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини