13 грудня 2021, 07:02

Прикмети та повір'я на День Андрія Первозванного розкажуть, коли встановиться морозна погода

Дізнатися, коли похолодає та випаде сніг, можна, якщо знати прикмети свята Дня Андрія Первозванного 13 грудня.

Прикмети та повір'я на День Андрія Первозванного розкажуть, коли встановиться морозна погода

У давнину до Андрєєва дня зазвичай встановлювалася справжня зима зі снігом і морозом. Через кліматичні зміни помітно змінюється погода: у холодну пору року йдуть дощі. Багато людей не вірять у народні прикмети та вважають, що ті не діють. Але навіть тим, хто не забобонний, нічого не заважає поспостерігати за природою та зробити власний прогноз погоди, а потім звернути увагу, наскільки точним він виявиться.

Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотно, то зима буде холодною. За старих часів селяни 13 грудня ходили на річку, робили ополонку і прислухалися до шуму води.

Якщо ніяких звуків звідти не долинало, це означало, що зима буде м'якою та теплою. Шумне бурління води - провісник лютих морозів і снігових бур. Про те, що наступний рік виявиться врожайним, судили за морознам дем. Відлига - готувалися до суворого року.

Вірили, що сніг, який випав 13 грудня, триватиме до квітня. Якщо до цього дня сніг не випадав, то взимку сильних холодів не очікується. Найближчим часом похолодає, якщо небом хмари пливуть швидко, а якщо кішка активно миється, то чекай на ясну та морозну погоду.

На Андрія Первозванного дівчата збиралися ввечері та запрошували до себе на посиденьки хлопців. Вдень вони пекли пироги, готували голубці та вареники. Наприкінці дня молодь сідала за столом, їла, співала та спілкувалася.

Один із обрядів свята – пекти каліту. Цю ритуальну здобу підвішували до стелі у хаті. Хлопці намагалися підстрибнути та відкусити хоч шматочок. Кому це вдавалося, вважався дорослим. З 13 грудня і до Водохреща заборонено ткати та прясти.

Триває Різдвяний піст, але на Андрія Первозванного можна ходити у гості та приймати їх у себе. Господині готують пісні страви, якими частують присутніх за святковим столом. Дозволено їсти рибу та морепродукти.

Раніше ми повідомляли, коли починається та закінчується Різдвяний піст, особливості харчування та поведінки у ці дні.

Пропонуємо дізнатися, скільки неробочих днів буде у українців на Різдво та Новий рік 2022 року.

Автор: Алина Романенко

Останні новини