31 грудня 2021, 17:35

На ЧС із шахів росіянин ледь не травмував українця від злості через поразку – відео

Кирило Шевченко переміг Давида Паравяна, після чого росіянин почав кидатися фігурами.

На ЧС із шахів росіянин ледь не травмував українця від злості через поразку – відео

На чемпіонаті світу з швидких шахів і бліцу у Варшаві в одній із партій стався яскравий приклад неспортивної поведінки: 23-річний росіянин Давид Паравян не дотримався емоцій, програвши 19-річному українцю Кирилу Шевченку, але потім поспішив вибачитись перед суперником.

У ендшпілі протистояння представник РФ мав виграшну позицію, але зіткнувся з нестачею часу для обмірковування подальших кроків (цейтнотом). Паравян мав намір замість пішака поставити другого ферзя, що дозволено правилами гри, але поблизу не виявилося потрібної фігури. Він зупинив годинник і попросив суддів передати йому ферзя. Однак, коли гра відновилася, буквально через секунду час для ходів росіянина закінчився, внаслідок чого йому було присуджено поразку.

Роздратований тим, що сталося, Давид зі злості кинув на стіл пішака, який спокійно міг відскочити у суперника, але, на щастя, пролетів повз. Зрозумівши, що емоції б'ють через край, росіянин вибачився перед Кирилом і потис йому руку. Після цього суперники обговорили ситуацію, що склалася у партії, і розійшлися.

Шевченко посів на турнірі 32-ге місце. Найкращим з українців став Андрій Волокитін – 21-а позиція. Перемогу ж здобув 17-річний представник Узбекистану Нодірбек Абдусатторов, якому вдалося залишити позаду і чинного чемпіона світу з класичних шахів норвежця Магнуса Карлсена, і претендента на шахову корону росіянина Яна Непомнящего.

Нагадаємо, у листопаді чоловіча збірна України виграла командний чемпіонат Європи з шахів, який проходив у словенському місті Терме-Чатеж.

Пізніше представник української команди Антон Коробов розповів, що за успіх на європейській першості шахісти отримали лише по 12 тис. грн.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини