24 квітня 2023, 11:16

У Росії цинічно зажадали притягнути Лайму Вайкуле за статтею "Реабілітація нацизму" – відео

Слугам режиму Путіна не сподобалося, що відома латвійська співачка Лайма Вайкуле критично висловилася про радянські пам'ятники.

У Росії цинічно зажадали притягнути Лайму Вайкуле за статтею "Реабілітація нацизму" – відео

Дмитро Гусєв, депутат Державної думи РФ, повністю підконтрольної режиму Путіна, зажадав, щоб відому співачку з Латвії Лайму Вайкуле притягнули за статтею "Реабілітація нацизму", передає російський ТГ-канал SHOT.

Формальним приводом для чергового цькування артистки владою РФ є її висловлювання, що радянські меморіали, зокрема й штамповані під одну копірку пам'ятники радянським солдатам, мають вельми сумнівну художню цінність. Також Вайкуле підтримала рішення влади Латвії знести пам'ятник так званому "російському солдату-визволителю".

Співачка сказала, що не розуміє людей, які схиляють голову перед статуями, які поставлені на порожньому місці, де навіть немає поховань. Замість поклоніння радянським пам'ятникам вона запропонувала охочим вирушити на могили власних батьків, які брали участь у Другій світовій війні, та вклонитися їм.

Крім того, Вайкуле заявила, що "Росія приватизувала День Перемоги та російську мову". Інтерв'ю латвійської виконавиці викликало неабияке "бурління г*вна" у російської влади, й одним із перших, кого режим Путіна "делегував" облаяти співачку, був саме "справедливорос" Гусєв.

"Лаймі Вайкуле близько 70 років, тобто дожила вона до сивого волосся, та щось за останні 50 років не чув я жодного разу її думки про те, що їй не подобаються пам'ятники про Велику Вітчизняну війну", - заявив Гусєв, повністю перекрутивши фразу Вайкуле та перекрутивши її зміст.

Також відомо, що російські "патріоти" з руху "Поклик народу" написали звернення до правоохоронних органів РФ, у якому попросили заборонити Лаймі Вайкуле в'їзд на територію РФ і перевірити на "реабілітацію нацизму".

Нагадаємо, Лайма Вайкуле в інтерв'ю Ксенії Собчак сказала, що хоче бачити на посаді президента Російської Федерації коміка Максима Галкіна.

Також Вайкуле, згадавши російського диктатора Путіна, висловилася про поїздку в анексований Крим і пісні російською мовою.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини