2 серпня 2023, 10:45

Росіяни поширили фейк із "карикатурою" на Ольгу Харлан, підробивши обкладинку журналу Charlie Hebdo

Насправді такий номер Charlie Hebdo з "розлюченою" Ольгою Харлан взагалі не виходив.

Росіяни поширили фейк із "карикатурою" на Ольгу Харлан, підробивши обкладинку журналу Charlie Hebdo

Обкладинка французького сатиричного видання Charlie Hebdo ("Шарлі Ебдо") з українською шаблісткою Ольгою Харлан виявилася підробленою, до того ж поширили це вкидання російські фейкомети, передає Центр протидії дезінформації.

Країна-агресор Росія на своїх пропагандистських інтернет-ресурсах поширила підроблену обкладинку Charlie Hebdo, де нібито висміюється українська спортсменка.

Росіяни поширювали відверту "дезу" про те, що це всесвітньо відоме видання нібито висміяло Харлан через її відмову на ЧС із фехтування потискати руку "нейтральній" росіянці Анні Смирновій на чемпіонаті світу.

На фейковій обкладинці газети Ольгу зобразили дуже агресивною, хоча за фактом жодної агресії вона тоді не проявляла. Також під карикатурою красується підпис французькою: "Справжня гордість своєї країни".


Утім, якщо уважно подивитися на архів, розміщений на офіційному сайті Charlie Hebdo, то випуску з Ольгою Харлан там немає. Остання газета № 1618 датована 26 липня. Зазначений на підробленій обкладинці № 1619 має вийти 2 серпня, однак насправді обкладинка цього випуску присвячена голові МВС Франції Жеральду Дарманену, що вже було анонсовано представниками "Шарлі Ебдо".

Таким чином, російське вкидання було досить швидко викрито. Судячи з усього, автори цієї брудної "творчості" теж мають безпосередній стосунок до РФ.


Нагадаємо, українка Ольга Харлан після перемоги над росіянкою Анною Смирновою на ЧС з фехтування з рахунком 15:7 відмовилася тиснути їй руку, скориставшись "ковідним протоколом" і запропонувавши натомість дотик шпагами.

Зі свого боку, "нейтральна" Смирнова подала протест. Його відхилили, зарахувавши росіянці поразку, проте пізніше й українці Ользі Харлан оголосили дискваліфікацію.

Пізніше з'явився переконливий доказ тиску Росії на суддів у питанні дискваліфікації української фехтувальниці Ольги Харлан.

До речі, "нейтральна" спортсменка Смирнова засвітилася у Мережі у головному уборі ЗС РФ, а її брат, як виявилося, служить у російській армії.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини