23 серпня 2023, 19:47

Перевір список: які предмети не можна викидати у сміттєвий бак

Існують деякі предмети, які категорично не можна викидати у сміттєвий бак, оскільки вони можуть завдати шкоди навколишньому середовищу або здоров'ю людини.

Перевір список: які предмети не можна викидати у сміттєвий бак

Багато людей хочуть дотримуватися правил екології та не завдавати шкоди навколишньому середовищу, тому вони дуже виважено підходять до питання сортування відходів. Існує кілька типів предметів, які не підлягають утилізації у звичайних сміттєвих контейнерах, а потребують спеціального опрацювання або здавання у пункти прийому.

ОСЬ ДЕЯКІ З НИХ

Батарейки та акумулятори. Ці предмети містять важкі метали, такі як свинець, кадмій, ртуть, які під час потрапляння у ґрунт або воду можуть спричинити отруєння тварин і рослин, а також зашкодити здоров'ю людини. Батарейки та акумулятори потрібно здавати у спеціальні контейнери, які встановлюються у магазинах, школах, офісах й інших громадських місцях.

Лампочки та люмінесцентні трубки. Ці предмети також містять ртуть, а також інші небезпечні речовини, які при розбитті можуть виділятися у повітря. Лампочки та люмінесцентні трубки потрібно здавати у спеціальні пункти прийому, які обладнані для безпечної утилізації цих відходів.

Медичні відходи. Це можуть бути використані шприци, голки, ампули, пігулки, бинти, пластирі й інші предмети, що мають контакт із кров'ю або іншими біологічними рідинами. Медичні відходи становлять небезпеку для поширення інфекцій і захворювань, тому їх потрібно здавати у спеціальні контейнери або пакети, які потім знищуються в інкубаторах або автоклавах.

Електроніка та побутова техніка. Це можуть бути старі телефони, комп'ютери, телевізори, холодильники, пральні машини й інші пристрої, які містять багато цінних і рідкісних металів, а також пластиків й інших матеріалів. Електроніку та побутову техніку потрібно здавати до спеціальних пунктів приймання або центрів перероблення, де з них витягують корисні компоненти для подальшого використання або утилізації.

Небезпечні хімічні відходи. Це можуть бути фарби, лаки, розчинники, очисники, добрива й інші речовини, які у разі неправильного поводження можуть спричинити пожежу, вибух або отруєння. Небезпечні хімічні відходи потрібно здавати до спеціальних пунктів приймання або утилізації, де їх буде нейтралізовано або знищено.

Викидаючи ці предмети у сміттєвий бак, ми не тільки порушуємо закон, а й наражаємо на небезпеку себе, своїх близьких і навколишнє середовище, тому важливо дотримуватися правил роздільного збору й утилізації відходів, які допоможуть зберегти нашу планету чистою та здоровою.

Раніше вчені застерегли авторів проєктів спалювання сміття у кратерах вулканів. Крім проблем з логістикою, людство зіткнеться з низкою інших серйозних перешкод, і навіть смертельних небезпек.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини