13 вересня 2023, 14:56

Історія з гарним кінцем: шлях із пекла до раю ведмедя Ямполя

Врятований українськими військовими ведмідь із трагічно відомого зоопарку в Ямполі на Донеччині, тварини якого були закатовані окупантами, незабаром житиме у Шотландії.

Історія з гарним кінцем: шлях із пекла до раю ведмедя Ямполя

У жовтні 2022 року українським військовим вдалося врятувати ведмедя, який залишився у приватному зоопарку Ямполя на Донеччині. Багатьох звірів окупанти замучили та навіть з'їли, принаймні, за словами волонтерів, росіяни застрелили та, найімовірніше, зжерли місцевого бізона Яшу.

Доля ведмедя з ямпільського зоопарку склалася набагато благополучніше. Він був сильно контужений, оскільки біля його клітки розірвався снаряд. Українські військові після деокупації Ямполя передали тварину зоозахисникам UAnimals для того, щоб вони подбали про неї. Нещодавно стало відомо, що ведмедя скоро прихистить зоопарк у Шотландії.

Про це повідомляє Telegram-канал "Краматорськ 24".

Як пише джерело, спочатку клишоногого, який дивом вижив, після п'яти місяців окупації відправили до Луцького зоопарку, де він набирався сил. Потім його перевезли до Польщі, звідти - до Бельгії. У 2024 році його передадуть у шотландський зоопарк, де він житиме на постійній основі.


Ведмедя назвали Ямполем - на честь селища міського типу у Краматорському районі Донецької області, де він жив довгий час.

Шлях із пекла до раю ведмедя Ямполя чітко демонструє справжнє милосердя українських військових та їхню любов до тварин, а також те, що Європа надає допомогу не тільки біженцям, а й беззахисним тваринам з України.

Раніше ми розповідали дивовижну історію евакуації багатодітного сімейства з коровою, козенятами, гусьми, котами та собаками.

Нагадаємо, в Одеській області до берега винесло "острів" із самкою оленя з Херсонщини - кадри порятунку тварини.

Автор: Дарья Александрова

Останні новини