Онкологи пояснюють: чому не можна пити дуже гарячі напої
Медики радять заварювати чай і не поспішати одразу його пити: потрібно дати напою трохи охолодитися та тільки тоді вживати.
Онкологи попереджають, що надто висока температура чаю чи кави може пошкодити слизову оболонку стравоходу та спричинити запалення, яке у подальшому може призвести до розвитку раку.
За даними досліджень, ризик захворювання на рак стравоходу збільшується на 90 % у тих, хто п'є чай або каву гарячіше за 65 градусів Цельсія, тож фахівці рекомендують обережно вживати дуже гарячі напої та давати їм охолонути до комфортної температури.
Деякі дослідження пов'язують вживання дуже гарячих рідин із підвищеним ризиком розвитку раку стравоходу. Тривалий вплив високої температури на слизову оболонку стравоходу може сприяти розвитку патологічних змін у клітинах і збільшити ймовірність розвитку раку.
Крім цього, вживання дуже гарячих рідин може також збільшити ризик розвитку інших захворювань, пов'язаних з опіками та пошкодженням тканин у ротовій порожнині та стравоході.
Щоб знизити ризик, пов'язаний із вживанням гарячих рідин, включно з чаєм, рекомендується очікувати, поки рідина охолоне до комфортнішої температури. Це особливо важливо для людей, у яких вже є проблеми зі стравоходом або інші фактори ризику для розвитку раку цього органу. Важливо стежити за своїми дієтичними звичками та дотримуватися рекомендацій лікарів, особливо якщо у вас є схильність до певних захворювань.
Також важливо не зловживати чаєм, що містить кофеїн, оскільки він може подразнювати шлунок і сприяти утворенню виразок. Краще вибирати зелений або трав'яний чай, який має позитивний вплив на здоров'я.
Раніше повідомлялося, що, крім кофеїну, у чаї та каві є й інші корисні та шкідливі речовини, які впливають на здоров'я людини.
А якщо ви хочете насолоджуватися чаєм без шкоди для здоров'я, краще обирати якісний листовий чай і заварювати його у скляному або керамічному посуді.