Чому та коли потрібно мити руки з милом: що кажуть фахівці
Частота миття рук з милом залежить від безлічі чинників, включно з вашими повсякденними активностями та навколишнім середовищем.
Миття рук із милом є одним із найефективніших способів запобігти поширенню інфекцій і захворювань. Мило видаляє мікроби, які можуть спричинити хвороби, такі як застуда, грип, діарея й інші. Мити руки з милом потрібно не тільки після відвідування туалету або перед їжею, а й в інших ситуаціях.
Частота миття рук із милом залежить від безлічі чинників, включно з вашими повсякденними активностями та навколишнім середовищем. Однак існує кілька ситуацій, коли рекомендується мити руки з милом.
Після відвідування туалету. Важливо мити руки після дефекації або сечовипускання, щоб запобігти передачі мікроорганізмів іншим і дотримуватися особистої гігієнічності.
Перед прийомом їжі. Це допомагає запобігти передачі мікроорганізмів на їжу та в організм.
Після контакту з брудом, сміттям або тваринами. Якщо ви працюєте у саду, доглядаєте за домашніми тваринами або займаєтеся будь-якою брудною роботою, мийте руки після закінчення цих дій.
Після кашлю або чхання. Якщо у вас на руках залишилися мікроорганізми, мийте руки, щоб запобігти їх передавання іншим.
Після торкання поверхонь у громадських місцях. Коли ви торкаєтеся громадських дверних ручок, перил у громадському транспорті, банкоматів тощо, важливо мити руки, щоб запобігти можливому зараженню.
Після контакту з хворими. Якщо у вас був контакт із людиною, яка страждає на інфекцію (наприклад, на застуду або грип), мийте руки, щоб зменшити ризик зараження.
Під час пандемій або спалахів інфекцій. У періоди пандемій або спалахів інфекцій важливо мити руки частіше, особливо після контакту з громадськими місцями.
ВООЗ рекомендує мити руки щонайменше 30 секунд. Спочатку слід намочити руки, спінити мило та помити тильний бік рук, потім вимити долоні, потерти шкіру між пальців, біля нігтів і під ними. Після цього вимити піну під проточною водою, витерти або висушити.
Раніше повідомлялося, що прийняття душу, як і інші повсякденні ритуали чистоти, вимагає дотримання певних правил.
Останні новини
Стало відоме місце України у рейтингу щастя: які країни лідирують і чому – World Happiness Report
13:47Названо позицію України щодо вкладу у світовий добробут: опубліковано рейтинг "Хороші країни світу"
18:00