Скільки цукру можна з'їсти на день, і що буде, якщо не дотримуватися норми
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) й інші медорганізації застерігають від надлишкового споживання цукру та рекомендують знизити його споживання заради підтримки загального здоров'я.
Цукор - це вуглевод, який є джерелом енергії для нашого організму. Однак, якщо вживати його у надлишку, він може призвести до різних проблем зі здоров'ям, таких як карієс, ожиріння, цукровий діабет, серцево-судинні захворювання й інші.
У зв'язку з цим важливо знати, скільки цукру можна їсти на день без шкоди для здоров'я та яких видів цукру краще уникати.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує обмежувати споживання доданих цукрів (тобто тих, що не містяться у натуральних продуктах, таких як фрукти, овочі, молоко тощо) до 10 % від загальної кількості калорій на день, а ще краще - до 5 %. Це означає, що за середньої денної норми калорій у 2000 ккал максимальна кількість цукру на день становить 50 грамів, або 12 чайних ложок. Для чоловіків і жінок ця норма може відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей організму, фізичної активності та стану здоров'я.
Додані цукри містять не тільки рафінований білий або коричневий цукор, а й інші види солодких речовин, такі як глюкоза, фруктоза, мальтоза, патока, кленовий сироп, інвертний цукор і т. д. Їх часто додають у різні продукти харчування для поліпшення смаку або консервації, наприклад, у соки, напої, випічку, соуси, цукерки тощо, тому під час вибору продуктів варто звертати увагу на склад і вміст цукрів на етикетці.
Щодо натуральних джерел цукрів, таких як фрукти, овочі, молоко та цільні злаки, то вони є корисними для здоров'я, бо містять не тільки вуглеводи, а й вітаміни, мінерали, антиоксиданти та клітковину. Однак це не означає, що їх можна вживати без обмежень. Необхідно враховувати загальну кількість калорій і вуглеводів на день і підбирати оптимальний раціон харчування.
Якщо ж споживання цукру перевищує рекомендовану норму на день, то це може мати такі наслідки:
- підвищення рівня глюкози у крові та ризик розвитку цукрового діабету;
- порушення роботи підшлункової залози та гормонального балансу;
- збільшення апетиту та переїдання;
- накопичення жиру в організмі та зайва вага;
- підвищення холестерину й артеріального тиску;
- погіршення стану шкіри, волосся та нігтів;
- руйнування зубної емалі та розвиток карієсу;
- зниження імунітету та збільшення схильності до інфекцій;
- дратівливість, втома, депресія й інші порушення психічного здоров'я.
Важливо стежити за вмістом цукру у продуктах і за необхідності вживати заходів щодо обмеження споживання. Раціональне та збалансоване харчування, багате корисними поживними речовинами, краще для підтримки загального здоров'я.
Раніше повідомлялося, що цукрова залежність - це поширена проблема, яка може призвести до ожиріння, діабету, карієсу й інших захворювань.
Також дієтологи назвали овоч №1, який допоможе знизити рівень цукру у крові та поліпшить імунітет.
Останні новини
Осінній фрукт хурма: корисні властивості, як правильно вибирати та з чим небезпечно поєднувати
15:44"Вже поставлено рекорд", – дослідники попередили про серйозний наслідок глобального потепління
17:30Як українцям захиститися від кіберзагроз – важливі правила для користувачів Інтернету від експертів
18:01