Лікар-дієтолог розповіла, яка їжа зігріє та вилікує взимку: як "не угробити" імунітет
З настанням холодів і скороченням світлового дня хочеться якомога більше балувати себе смачними та калорійними стравами, проте свої бажання варто контролювати, щоб не пошкодувати.
В Україні вже реальна зима зі снігопадами, вітрами й ожеледицею. У соцмережах українців дедалі частіше з'являється випічка, пиріжки, кекси та цукерки, які "розбавляють" холодні вечори, знімають стрес. Однак якщо піти на поводу у власних бажань, то до весни можна набрати зайву вагу або завдати відчутного удару по імунітету.
Лікарка-дієтологиня Оксана Скиталінська зазначила, що є їжа, яка відповідає внутрішнім бажанням з'їсти щось смачне та корисне саме у цей період року.
Загальні правила
1. Їжа та пиття мають бути теплими.
2. У жодному разі не можна відмовлятися від сніданку.
3. Не виходьте з дому голодним.
4. Взимку потрібно пити багато теплої води.
На чому зробити акцент
1. Здорове термічне оброблення, тобто більше варіть, запікайте та тушкуйте, уникаючи додавання "непотрібних" жирів і олій. Смажити можна на оливковій олії, але не домагаючись темної хрусткої скоринки, а залишки жиру можна промокнути серветкою.
2. На столі мають бути страви з овочів і коренеплодів.
3. Додайте неподрібнені крупи - гречку, перловку, пшоняну кашу. Ідеальним буде їхнє поєднання з овочами.
4. Квашені овочі бажано зробити щоденною стравою.
5. Протизапальні продукти. Це все, що має колір: ягоди (можна заморожені), буряк, морква, капуста.
До квашеної капусти лікар рекомендує додати ягоди журавлини або сирий буряк і моркву, також можна пити слабкий настій із калини, шипшини, посипати страви сушеними пряними травами або петрушкою та кропом.
6. Приймайте додатково вітамін D і вітамін С. Важливо знати, що вітамін С обов'язково треба вживати із зеленим чаєм або теплим калиновим чи журавлинним морсом - будь-якою кольоровою їжею чи напоєм: так він буде активним.
7. Людям у віці 50+ необхідний вітамін В12, який є в яйцях, молочних продуктах, нежирному м'ясі, яловичій і курячій печінці, рибі (форель, лосось, тунець).
8. Омега-3 можна отримувати, вживаючи солоний оселедець, скумбрію, горіхи, насіння льону або приймаючи куплені в аптеці капсули.
Раніше повідомлялося, що квашена капуста, незважаючи на її численні корисні властивості, протипоказана людям із деякими захворюваннями.
Крім цього, не варто захоплюватися пізніми вечерями, оскільки подібна звичка може стати причиною проблем зі здоров'ям.