15 грудня 2023, 09:59

У Москві за "фейки" про ЗС РФ засудили до 8 років колонії сценариста "Бумера" Івана Вирипаєва

Вирок Вирипаєву винесли заочно, оскільки сам він ще 2014 року виїхав із території країни-агресора РФ.

У Москві за "фейки" про ЗС РФ засудили до 8 років колонії сценариста "Бумера" Івана Вирипаєва

Басманний районний суд Москви засудив актора, сценариста та режисера Івана Вирипаєва, відомого за фільмами "Бумер. Фільм другий", "Щоденник вбивці", UFO, до 8 років колонії загального режиму за статтею 207.3 КК РФ "Розповсюдження неправдивих відомостей про російську армію", передає Діалог.UA.

Таким чином каральні служби режиму Путіна намагаються помститися відомим діячам культури, які залишили територію РФ.

Сам Вирипаєв з 2014 року проживає та працює у Польщі. Часто виступає з критикою влади РФ і особисто Путіна.

Після вторгнення військ РФ на територію України у лютому 2022 року він засудив злочинні дії Кремля та пообіцяв, що всі свої доходи за постановки у державних театрах Росії пожертвує в українські фонди суто на мирні цілі. Утім, після його заяви одразу кілька десятків театрів країни-агресора, боячись заходів з боку влади, виключили з репертуарів вистави, поставлені за його п'єсами.

У квітні 2023 року Вирипаєва заочно заарештували у Росії, через деякий час підконтрольне диктатору Путіну МВС оголосило режисера у федеральний розшук.

Нагадаємо, у Росії за антивоєнні висловлювання хочуть визнати "іноагентом" відомого письменника Бориса Акуніна, вилучивши з продажу всі його книги.

Як повідомлялося раніше, у Москві скасували презентацію книги журналістки Асі Казанцевої "Звідки беруться діти", оскільки хтось написав на неї донос.

Також ми писали, що у Росії винесли вирок художниці Олександрі Скочиленко за антивоєнні написи на цінниках у магазині.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини