19 грудня 2023, 16:08

Як зберегти здоров'я підшлункової залози: три правила, які не можна порушувати

Підшлункова залоза бере участь у травленні та виробленні гормонів. Вона може бути пошкоджена різними факторами, такими як травми, інфекції, алкоголь, ліки, аутоімунні захворювання.

Як зберегти здоров'я підшлункової залози: три правила, які не можна порушувати

Підшлункова залоза виробляє ферменти для перетравлення їжі та гормони для регулювання рівня цукру у крові. Існує кілька чинників, які можуть пошкодити цей орган і призвести до його руйнування.

Переїдання солодкого або калорійного небезпечне надмірним накопиченням жирової тканини. Якщо нехтувати цим правилом, то можна спровокувати виникнення системного запалення. Це призведе до розвитку інсулінорезистентності та загибелі клітин підшлункової залози, що виробляють інсулін.

Перерви між прийомами їжі мають бути 3-5 годин, а проміжок між вечерею та сніданком 10-12 годин.

Не рекомендується голодувати понад 5 годин. У цей час активується речовина ліпопротеїнліпаза (ЛПП), яка відстежує рівень поживних речовин. Якщо надмірно довго відмовлятися від їжі, то ЛПП підвищить активність у жировій тканині та почне формування жирових запасів.

Медики рекомендують виробити звичку та їсти у той самий час. Це просте рішення дасть змогу організму працювати як годинник.

Раніше повідомлялося, що нирки відіграють важливу роль в очищенні організму від відходів і підтримці балансу води й електролітів. Деякі звички можуть негативно впливати на здоров'я нирок.

А переїдання може спричиняти дискомфорт і негативні відчуття у шлунку. Є кілька способів, які можуть допомогти відновитися після переїдання.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини