7 лютого 2024, 17:15

Учені поставили крапку у питанні полоскання горла солоною водою для полегшення болю

Полоскання горла солоною водою – це простий і ефективний спосіб полегшити біль і дискомфорт, спричинені вірусними або бактеріальними інфекціями, алергією або сухістю.

Учені поставили крапку у питанні полоскання горла солоною водою для полегшення болю

Сіль допомагає зменшити набряк тканин горла, витягаючи з них воду, а також має антибактеріальну дію, запобігаючи росту мікроорганізмів. Полоскання горла солоною водою може також прискорити процес загоєння виразок або подразнень на слизовій оболонці горла.

Оприлюднене на наукових зборах Американського коледжу алергії, астми й імунології дослідження показує, як полоскання горла солоною водою може бути ефективним у запобіганні госпіталізації через COVID-19. Учасники експерименту отримували розчини з низьким або високим вмістом солі для полоскання горла після позитивного результату тесту на SARS-CoV-2.

"Ми виявили, що обидва режими лікування фізіологічним розчином, мабуть, пов'язані з більш низькими показниками госпіталізації, як порівняти з контрольною групою, у випадку інфекцій SARS-CoV-2", - прокоментував співавтор дослідження доктор медицини Джиммі Еспіноза, уточнивши, що вчені поки що не повністю розуміють механізм дії солоної води.

Рецепт розчину

Для полоскання горла солоною водою необхідно приготувати розчин з однієї чайної ложки кухонної або морської солі та склянки теплої води. У нього можна додати мед для поліпшення смаку та посилення лікувального ефекту, оскільки ці солодощі мають антибактеріальні та заспокійливі властивості.

Полоскання горла солоною водою слід проводити кілька разів на день, за можливості після їжі. Для полоскання потрібно взяти до рота невелику кількість розчину, закинути голову назад і вимовляти звук "А-А-А-А" протягом 30 секунд, потім виплюнути розчин і повторити процедуру.

Полоскання горла солоною водою є безпечним і доступним методом лікування хворого горла, проте не слід зловживати ним, оскільки надмірне використання солі може призвести до подразнення або пересихання слизової оболонки. Крім того, полоскання горла солоною водою не замінює медичної консультації та лікування, якщо біль у горлі триває понад тиждень або супроводжується іншими серйозними симптомами, такими як висока температура, нежить, кашель, гнійні нальоти або збільшення лімфатичних вузлів.

До речі, лимон і кислі продукти не рекомендують їсти, коли болить горло, тому що їхня кислотність подразнює слизову оболонку горла та посилює першіння та біль.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини