Новаторська вакцина проти найбільш небезпечного виду раку входить у фінальну фазу тестування
У Великій Британії стартували клінічні випробування інноваційної вакцини, розробленої для боротьби з меланомою, найнебезпечнішим видом раку шкіри.
У Великій Британії стартували клінічні випробування інноваційної вакцини, розробленої для боротьби з меланомою, найнебезпечнішим видом раку шкіри.
Вакцина, створена з використанням персоналізованого підходу, призначена для активації імунної системи пацієнта для боротьби з раковими клітинами. Про це повідомляє ВВС.
Вчені висловлюють сподівання, що вакцина запобіжить рецидиву захворювання, забезпечуючи довгостроковий захист. Препарат, відомий під кодовим позначенням мРНК-4157 (V940), використовує технологію, аналогічну тій, що застосовується у вакцинах проти COVID-19. Наразі випробування перебуває у ІII фазі. Для посилення ефекту разом із новою вакциною пацієнтам дають препарат пембролізумаб, відомий як Keytruda, який стимулює імунну систему на знищення ракових клітин.
Вакцина розробляється з урахуванням індивідуальних характеристик кожного пацієнта згідно з унікальним генетичним профілем його пухлини. Такий підхід має стимулювати організм на створення специфічних антитіл, націлених виключно на знищення ракових клітин.
Планується залучити 60-70 учасників з різних онкологічних центрів по всій Великій Британії. Для участі відбираються пацієнти, яким було проведено операцію з видалення пухлини в останні три місяці. У рамках дослідження деяким замість активної вакцини буде введено плацебо. При цьому ні пацієнти, ні їхні лікарі не знатимуть, хто отримав справжню вакцину, а кому було введено плацебо.
Перші ознаки меланоми:
- нова родимка або пляма на шкірі, яка має незвичний вигляд;
- зміна розміру, форми або кольору наявної родимки;
- прояв нових пігментних плям на шкірі, які відрізняються від звичайних.
Рання діагностика меланоми значно збільшує шанси на успішне одужання.
Тим часом лікарі б'ють на сполох: Європу можуть накривати «тропічні» хвороби, що передаються комарами.