25 квітня 2024, 19:53

Лікарі б'ють на сполох: Європу можуть захлеснути "тропічні" хвороби, що передаються комарами

Останнім часом Європа зіткнулася з новою загрозою: поширенням хвороб, які передаються комарами.

Лікарі б'ють на сполох: Європу можуть захлеснути "тропічні" хвороби, що передаються комарами

Останнім часом Європа зіткнулася з новою загрозою: поширенням "тропічних" хвороб, які передаються комарами. Зміна клімату призвела до того, що умови для розмноження комарів, переносників таких захворювань, як лихоманка Денге та малярія, є ідеальними навіть у помірних широтах. В Україні випадки захворювання зафіксовано у Криму, а підозри були у Київській і Одеській областях.

Згідно з останніми даними, у Криму вже зареєстровано випадки зараження, а підозри на захворювання з'явилися і в інших регіонах України. Експерти попереджають, що у найближчі десятиліття спалахи можуть поширитися далеко за межі тропічних регіонів, торкнувшись Північної Європи, Америки, Азії і Австралії.

Рейчел Лоу, керівник групи зі стійкості охорони здоров'я у Барселонському суперкомп'ютерному центрі, наголошує, що за останні 80 років кількість випадків захворювання значно зросла. Якщо раніше лихоманка Денге зустрічалася переважно у тропічних і субтропічних регіонах, тепер вона фіксується й у Європі.

Азіатський тигровий комар, переносник лихоманки Денге, за холодної погоди не виживає, але зміни клімату створюють сприятливі умови для його розмноження. Сухість і повені, пов'язані з глобальним потеплінням, можуть призвести до збільшення передачі вірусу.

Рейчел Лоу закликає до необхідності передбачати спалахи та вчасно вживати заходів для запобігання захворюванням, щоб уникнути збільшення кількості випадків і можливих смертей по всій континентальній Європі.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини