28 червня 2024, 16:17

Харчовий пластик викликає невиліковне захворювання – дослідження американських вчених

Вчені зі США припускають, що деякі види пластикових контейнерів можуть містити небезпечні хімічні речовини, що становлять ризик для здоров'я людини.

Харчовий пластик викликає невиліковне захворювання – дослідження американських вчених

Широко використовується компонент пластику може збільшувати ризик розвитку діабету, припускають вчені. Нове дослідження показало, що навіть невеликі дози бісфенолу А (BPA) значно погіршують чутливість до інсуліну – однієї з ознак переддіабетичного стану. Про це пише Medical Xpress.

Команда американських дослідників із Каліфорнійського політехнічного університету вивчала вплив на здорових людей протягом 4 днів "безпечної дози" BPA, встановленої Управлінням з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Згідно з нормами FDA, безпечною вважається доза 50 мікрограмів на кілограм ваги.

В експерименті 40 учасників було поділено на дві групи: одна приймала BPA перорально у дозуванні схваленої FDA, інша – плацебо. Незважаючи на відсутність значних змін ваги та рівня цукру у крові, у групі, що отримувала BPA, спостерігалося суттєве зниження чутливості до інсуліну порівняно з контрольною групою.

"Нас здивувало, що зниження впливу BPA, наприклад, використання сталевих або скляних пляшок і без BPA може знизити ризик діабету", - прокоментував результати Тодд Хагобіан, фахівець з кінезіології та громадської охорони здоров'я.

Дослідження було представлене на щорічних зборах Американської діабетичної асоціації в Орландо та незабаром буде опубліковано у науковому журналі, що рецензується.

BPA - це хімічна речовина, що використовується при виробництві багатьох пластикових споживчих товарів, включаючи дитячі пляшечки, харчові контейнери, ємності для води, багаторазові пляшки для напоїв і т.д.

Ранні дослідження показали, що BPA порушує гормональний баланс, що може збільшувати ризик розвитку діабету 2-го типу. У 2012 році FDA заборонило використання BPA у дитячих пляшечках і чашках через потенційний вплив на розвиток дитини. Однак на сайті FDA, як і раніше, стверджується, що наявна інформація підтверджує безпеку допустимого рівня BPA у харчовій упаковці.

Водночас у квітні 2023 року Європейське агентство з безпеки продуктів харчування суттєво знизило допустиму добову дозу BPA з 4 мкг до 0,2 нанограми на підставі нових наукових даних.

Нагадаємо, прокурор із американського штату Канзас подав позов проти компанії Pfizer, звинувачуючи її в обмані громадськості щодо ефективності вакцини від COVID-19.


Автор: Светлана Романенко

Останні новини