1 липня 2024, 18:02

Літо в Україні – період підвищеної активності небезпечних комах, що спричиняють хвороби: поради дерматолога

Літній період не тільки радує можливістю насолодитися природою, а й несе небезпеку через активність небезпечних комах.

Літо в Україні – період підвищеної активності небезпечних комах, що спричиняють хвороби: поради дерматолога

Літній період не тільки радує можливістю насолодитися природою, а й несе небезпеку через активність комах. Комарі, оси, бджоли, шершні й інші представники фауни можуть жалити людину як для захисту, так і у зв'язку з особливостями харчування. Деякі укуси комах, крім неприємних відчуттів, становлять серйозний ризик для здоров'я. Про це пише "24 канал".

Лікар-дерматолог Катерина Микольська нагадала, що наслідки укусів варіюються від легкого подразнення шкіри до великих набряків, жару та болю у місці укусу, а розчісування може призвести до проникнення бактерій і вторинної інфекції. Крім того, укуси окремих комах можуть викликати виражену алергічну реакцію різного ступеня інтенсивності.

Найнебезпечніший іксодовий кліщ - переносник енцефаліту, бореліозу та хвороби Лайма. Симптоми цих хвороб включають червоні кола на шкірі навколо укусу та супроводжуються лихоманкою. У такому разі потрібно невідкладно звернутися до інфекціоніста.

Найсильнішу алергічну реакцію часто провокують укуси бджіл, ос і шершнів. Їхня отрута високотоксична та може викликати біль, свербіж, набряк гортані, губ, повік, задишку. У таких випадках треба негайно викликати швидку допомогу.

У разі звичайного укусу комахи, що не спричиняє жару або сильної алегорії, рекомендується прикласти холодний компрес для зниження болю та набряклості. Свербіж знімають антигістамінні препарати, а запалення - стероїдні креми.

Для профілактики укусів слід надягати закритий одяг і головні убори, уникати яскравих квіткових принтів і солодких парфумів, регулярно використовувати репеленти, зокрема для дітей. У будинку можна встановити москітні сітки та спіралі, що відлякують комах.

Нагадаємо, як захистити себе у сезон кліщів: профілактика та дії у разі укусу небезпечної комахи.

Раніше повідомлялося про сплеск скарг на укуси дрібних комах, які особливо активні у паркових зонах і біля водойм.

Останні новини