9 травня 2024, 15:48

У Києві зафіксували спалах укусів невідомих комах: скарги городян і поради фахівців

У Києві спостерігається сплеск скарг на укуси дрібних комах, які особливо активні у паркових зонах і біля водойм.

У Києві зафіксували спалах укусів невідомих комах: скарги городян і поради фахівців

У Києві спостерігається сплеск скарг на укуси дрібних комах, які особливо активні у паркових зонах і біля водойм. Городяни повідомляють про болючі укуси, після яких шкіра свербить і набрякає.

Про це повідомляє "ТСН".

Одна з мешканок столиці поділилася своїм досвідом, розповівши, що після прогулянки на вулиці у неї з'явилися червоні запалені ділянки шкіри, які спричиняють печіння та свербіж. Її дитина також постраждала від укусів, вранці у неї набрякли губи та вуха, хоча комахи її там не кусали. З'явився висип по всьому тілу, утруднення дихання та запаморочення, що вимагало негайного звернення до лікаря.

Медичні фахівці, такі як доктор клініки імунології та алергології Олександр Назаренко, зазначають збільшення кількості пацієнтів із симптомами, викликаними укусами цих комах. Алергічні реакції можуть бути пов'язані з токсичним впливом слини комах, особливо у людей із порушеннями обміну речовин або безпосередньою алергією на комах. У разі погіршення стану рекомендується приймати антигістамінні препарати й уникати розчісування укусів, а також негайно звертатися по медичну допомогу, оскільки можливі серйозні ускладнення.

Експерти пояснюють, що зазвичай ці комахи мешкають у регіонах з лісами та водоймами, де клімат вологий і теплий, проте зміни клімату призводять до їхньої міграції. Комахи харчуються мікроорганізмами, які розкладають органічні рештки, та верхнім шаром епідермісу для виживання.

Екологи дають надію, що скоро кількість цих комах зменшиться, адже птахи почнуть активно їх винищувати після появи пташенят.

Нагадаємо, з приходом весни та пробудженням природи зростає активність кліщів, що становить певні ризики для здоров'я.

Автор: Светлана Романенко

Останні новини