"Дізнайся свою ідеальну вагу", – у Туреччині з ініціативи Ердогана винайшли оригінальний спосіб боротьби з ожирінням
З ініціативи президента Реджепа Ердогана громадян Туреччини почали масово зважувати та вимірювати їм зріст прямо на вулицях з метою встановлення рівня ожиріння.
У Туреччині відбувається, мабуть, наймасштабніша та найнесподіваніша кампанія в історії боротьби із зайвою вагою. За дорученням президента Ердогана санітарні служби Туреччини зважують громадян прямо на вулицях, щоб направити їх на "шлях" оздоровлення, повідомляє Dialog.UA.
Співробітники санслужб тепер виходять на вулиці, у парки та до автобусних зупинок з вагами та ростоміром. У рамках держкампанії "Дізнайся про свою ідеальну вагу — живи здорово", запущеної президентом Реджепом Тайїпом Ердоганом, громадян Туреччини масово зважують, вимірюють їх зростання, щоб підрахувати індекс маси тіла (ІМТ). Якщо він дорівнює 25 або вище — ласкаво просимо до медиків за порадою щодо зниження ваги.
Як повідомляє видання Berliner Morgenpost, особливо активно зважують перед футбольними матчами, щоб, можливо, відбити апетит до хот-догу.
Усього планується перевірити близько 10 мільйонів громадян, що становить майже восьму частину населення країни. Кампанія триватиме до 10 липня.
За даними ВООЗ, у Туреччині дійсно понад 30% жителів країни страждають на ожиріння. Для порівняння: у Німеччині – близько 19%.
Проте не всім ініціатива припала до душі. У соцмережах такі заходи є предметом бурхливого обговорення: люди побоюються, що вуличне зважування може бути примусовим і принизливим.
Незважаючи на хвилю критики, влада наполягає, що мета кампанії полягає у турботі про здоров'я нації. Важливо підвищити обізнаність населення про проблеми надмірної ваги, ознайомити громадян із нормами здорової маси тіла та, за необхідності, направити до лікарів для отримання медичної допомоги на основі результатів вимірювань.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, пропуск сніданку, як показують дослідження, може непомітно сприяти набору зайвої ваги та розвитку ожиріння, порушуючи обмін речовин, підвищуючи рівень цукру у крові та провокуючи переїдання протягом дня.