"Історія повторюється": вірус, від якого немає ліків, загрожує половині людства – ВООЗ
ВООЗ закликала до негайних дій через спалахи вірусу Чикунгунья, який швидко поширюється планетою, а ліків немає.
Всесвітня організація охорони здоров'я попередила про серйозну загрозу нового масштабного розповсюдження вірусу Чікунгунья — небезпечної інфекції, яка передається через укуси комарів. Це захворювання, від якого досі не існує лікування, вже спричинило зростання кількості заражень у низці регіонів світу, передає Dialog.UA.
Як повідомляє агентство Reuters, спалахи фіксуються не лише у тропічних країнах, а й на Європейському континенті, що викликає додаткову тривогу у фахівців.
ВООЗ закликає уряди негайно реагувати, щоб не допустити повторення сценарію двадцятирічної давності. За словами медичного співробітника ВООЗ Діани Рохас Альварес, вірус швидко поширюється. Вона зазначила, що світ уже стикався з подібною загрозою близько двадцяти років тому та тепер "історія повторюється".
У ВООЗ закликали міжнародне співтовариство вжити термінових заходів, щоб уникнути нової глобальної епідемії. За оцінюванням експертів Організації, на сьогоднішній день близько 5,6 млрд людей у 119 країнах світу живуть у зоні ризику зараження.
Черговий сплеск захворюваності було зафіксовано на початку 2025 року. Найбільше випадків спочатку спостерігалося на островах Індійського океану, але пізніше вірус почав активно поширюватися на Мадагаскарі, у Кенії, Сомалі та ряді країн Південно-Східної Азії, включаючи Індію.
Особливе занепокоєння у ВООЗ викликає збыльшувана захворюваність у європейських країнах. Так, лише у Франції з 1 травня було зареєстровано близько 800 випадків. Багато хто з них пов'язаний з поверненням людей з ендемічних регіонів, але зафіксовано і зараження всередині країни. Минулого тижня один із подібних випадків виявили в Італії.
ВООЗ наголошує, що вірус Чікунгунья не має специфічного лікування, а його наслідки можуть бути вкрай важкими для здоров'я. За словами Діани Рохас Альварес, вірус здатний викликати раптову та дуже високу температуру, сильний біль у суглобах, а у важких випадках призвести навіть до інвалідності.
Міжнародним структурам і національним урядам необхідно терміново зміцнити заходи щодо контролю за поширенням захворювання.
Як раніше Dialog.UA повідомляв, лікарі висловлюють серйозне занепокоєння через зростання випадків захворювань, що передаються комарами, які раніше вважалися характерними лише для тропіків, але тепер стрімко поширюються Європою.