Психологи з'ясували, чи може кава компенсувати нестачу сну
Американські психологи провели дослідження, щоб з'ясувати, чи може кава допомогти людям, які страждають від нестачі сну.
Психолог Мічиганського університету Кімберді Фенн розповіла, що нестача сну знижує когнітивні здібності та впливає на настрій. Вона та її колеги перевірили, як кофеїн впливає на роботу мозку в учасників експерименту, які спали менше шести годин на добу.
Виявилося, що кава не здатна компенсувати негативні наслідки недосипу. Кофеїн підвищував бадьорість і покращував увагу, але не впливав на пам'ять і вирішення завдань. За словами Фенн, найкращий спосіб відновити працездатність - це виспатися, пише Sciencealert.com.
"Ми знайшли просту відповідь: ніщо не замінить сон", - прокоментувала результати дослідження психолог.
Дослідники також виявили, що кофеїн може погіршити настрій і збільшити тривожність у людей з низькою якістю сну. Крім цього, було доведено, що кофеїн допомагав підтримувати увагу всім учасникам експерименту, а не тільки тим, хто не спав. Однак учені також з'ясували, що кофеїн не скорочував кількість помилок визначення місця ні у групі, позбавленій сну, ні у групі, яка спала.
"Це означає, що, якщо ви недосипаєте, кофеїн може допомогти вам не спати та грати у Candy Crush, але навряд чи допоможе вам скласти іспит з алгебри", - зазначили вчені.
Дослідники рекомендують регулярно спати щонайменше сім годин на добу й уникати надмірного споживання кофеїну.
Раніше Євген Комаровський, відомий лікар і педіатр, який дає корисні поради щодо здоров'я дітей і дорослих, розповів, чому весь час хочеться спати та як із цим боротися.
Крім цього, є категорії людей, яким заборонено змінювати свій графік сну, щоб не нашкодити здоров'ю: перевірте, чи є ви у цьому списку.
Також стало відомо, що сон із домашніми тваринами може бути привабливим для деяких людей, але він може мати й негативні наслідки для здоров'я та гігієни.
Останні новини
Як українцям захиститися від кіберзагроз – важливі правила для користувачів Інтернету від експертів
18:01Революція у медицині: 3D-біопринтер друкує органи людини з неймовірною точністю за короткий час
14:22