Не тільки безсоння: як надмірна тривога впливає на організм
Надмірна тривога може негативно впливати на організм, спричиняючи різні фізичні та психічні проблеми.
Почуття страху та тривоги виникають у мозку, проте їх також можна відчувати у своєму тілі, оскільки мозок змінює тілесні функції. Емоції відбуваються як у тілі, так і у мозку.
Найчастіше надмірна тривога може позначитися на здоров'ї людини. Серед проблем, які провокують нерви, назвемо такі, що наведені нижче.
Безсоння. Тривога може заважати засинанню та підтримці сну, що, зі свого боку, знижує якість життя та працездатність.
Подразнення шкіри. Тривога посилює вироблення андрогенів - гормонів, які можуть спровокувати прищі, екзему, псоріаз й інші захворювання шкіри.
Болі у м'язах. Тривога активізує реакцію "бий або біжи", яка напружує м'язи таі готує їх до швидких рухів. Якщо тривога триває довго, м'язи не встигають розслабитися та починають боліти.
Хвороби. Тривога підвищує рівень гормонів стресу, таких як адреналін і кортизол, які можуть порушувати роботу імунної, серцево-судинної, травної та інших систем організму. Це може призвести до розвитку різних захворювань, таких як гіпертонія, виразка шлунка, депресія тощо.
Таким чином, надмірна тривога може бути небезпечною для здоров'я та потребує своєчасної професійної допомоги.
Раніше повідомлялося, що стрес - це стан, коли організм реагує на несприятливі фактори, які перевищують його адаптаційні можливості.
До речі, навчання може бути одним із джерел стресу для багатьох учнів, особливо якщо вони стикаються з великим обсягом домашніх завдань, високими вимогами, проблемами з однокласниками або нестачею часу.