18 вересня 2023, 18:56

Боремося з анемією: як підняти рівень заліза у крові

Рівень заліза у крові впливає на рівень гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до клітин організму.

Боремося з анемією: як підняти рівень заліза у крові

Якщо у вас низький рівень заліза, ви можете відчувати втому, слабкість, блідість, запаморочення та задишку. Щоб підняти рівень заліза у крові, потрібно дотримуватися правильного харчування, вживати продукти, багаті на залізо та вітамін С, уникати продуктів, які зв'язують залізо та заважають його засвоєнню, а також приймати спеціальні препарати за призначенням лікаря.

Як підвищити рівень заліза в крові

- Їжте продукти тваринного походження, такі як печінка, м'ясо, креветки та яловичина. Вони містять гемове (органічне) залізо, яке краще всмоктується організмом.

- Їжте продукти рослинного походження, такі як шпинат, ананаси, горіхи, тофу, гречка та сухофрукти. Вони містять неорганічне залізо, яке гірше всмоктується організмом, але може бути покращене за допомогою вітаміну С.

- Вживайте вітамін С разом із продуктами, що містять залізо. Вітамін С сприяє переведенню негемового заліза у більш доступну для організму форму. Ви можете отримати вітамін С з фруктів і овочів, таких як апельсини, манго, полуниця, капуста та броколі.

- Уникайте продуктів, які зв'язують залізо та перешкоджають його засвоєнню. До таких продуктів належать кава, чай, кола, молоко, петрушка та їжа, багата на кальцій і клітковину. Не вживайте їх одночасно з продуктами, що містять залізо, або за годину до чи після їжі.

- Приймайте препарати із залізом за призначенням лікаря. Якщо ваш рівень заліза сильно знижений або ви не можете підвищити його харчуванням, вам може знадобитися медикаментозна терапія. Лікар може призначити вам таблетки або ін'єкції із залізом. Дотримуйтесь інструкцій щодо дозування та не перевищуйте рекомендовану дозу.

Як повідомлялося раніше, лавровий лист має корисні властивості, про які багато хто не підозрював. Зокрема, він покращує обмін речовин і зміцнює імунітет.

Також нагадаємо, що ліки не можна запивати чаєм, кавою або соком.


Останні новини