19 вересня 2023, 19:41

Ранкові ритуали, які допоможуть зміцнити здоров'я: як правильно починати день

Корисні ранкові звички, які допомагають поліпшити самопочуття, можуть бути різними для різних людей.

Ранкові ритуали, які допоможуть зміцнити здоров'я: як правильно починати день

Є кілька загальних рекомендацій, які можуть бути у пригоді всім, хто хоче почати день із гарного настрою й енергії.

По-перше, важливо висипатися та вставати у той самий час щодня. Це допоможе регулювати біоритми та поліпшити якість сну. Спати потрібно не менше 7-8 годин на добу, а перед сном уникати синього світла від екранів і кофеїну.

По-друге, корисно починати день із зарядки або легкої фізичної активності. Це поліпшить кровообіг, підготує м'язи та суглоби до навантажень, а також підвищить вироблення ендорфінів - гормонів щастя. Зарядку можна робити вдома або на свіжому повітрі, головне - вибрати те, що подобається та не викликає дискомфорту.

По-третє, рекомендується снідати здоровою та збалансованою їжею. Сніданок має містити білки, вуглеводи, клітковину та здорові жири. Це забезпечить організм необхідними поживними речовинами й енергією на весь день. Наприклад, гарним варіантом може бути вівсяна каша з фруктами та горіхами, яєчня з овочами або йогурт із гранолою.

По-четверте, корисно випивати склянку води з лимоном або яблучним оцтом за 15-20 хвилин до сніданку. Це допоможе очистити травну систему від токсинів, поліпшити роботу печінки та жовчного міхура, а також нормалізувати кислотно-лужний баланс в організмі.

По-п'яте, бажано присвятити трохи часу на медитацію, йогу, дихальні вправи або інші способи розслаблення й усвідомленості. Це допоможе зняти стрес, заспокоїти розум та емоції, а також налаштуватися на позитивний лад. Можна також записувати свої цілі, плани та подяки за день у спеціальний щоденник або додаток.

Дотримуючись цих простих порад, можна значно поліпшити своє самопочуття та якість життя. Спробуйте впровадити ці корисні ранкові звички у свій режим і відчуйте різницю!

Як повідомлялося раніше, найкращий час для нічного сну залежить від багатьох чинників, як-от вік, спосіб життя, хронотип та особисті вподобання.

Крім цього, повідомлялося про користь і шкоду денного сну.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини