3 жовтня 2023, 19:21

Лікар назвала продукти, від яких потрібно відмовитися після 60 років

Здорове харчування відіграє важливу роль у підтримці загального благополуччя та здоров'я, особливо після 60 років.

Лікар назвала продукти, від яких потрібно відмовитися після 60 років

У міру старіння організму можуть виникати різні зміни, які роблять необхідним більш уважне ставлення до раціону. Американська дієтолог Бланка Гарсіа назвала продукти, які потрібно виключити з раціону людям у 60 років.

М'ясо, особливо червоне, оскільки воно може спричиняти захворювання суглобів, підвищувати холестерин і посилювати запалення. Замість м'яса можна вибирати рибу, птицю або рослинний білок.

Сіль, оскільки вона може сприяти підвищенню тиску, набрякам і захворюванням нирок. Замість солі можна використовувати різні спеції та трави для надання смаку стравам.

Консерви, напівфабрикати, ковбаси й інші продукти з високим ступенем оброблення, оскільки вони містять багато барвників, консервантів, цукру та рафінованих вуглеводів. Ці продукти не забезпечують організм поживними речовинами та сприяють набору ваги та порушенню обміну речовин.

Продукти з білого борошна, такі як білий хліб, нарізні батони, випічка і макарони. Вони також не містять харчових волокон і швидко перетравлюються, викликаючи підвищення цукру у крові. Замість них можна обирати продукти з цільнозернового борошна або інших круп, такі як гречка, вівсянка або кіноа.

Солодощі, такі як морозиво, шоколад, печиво та торти. Вони містять багато цукру та жирів, які негативно впливають на серце, судини та панкреас. Замість солодощів можна вживати фрукти, ягоди або сухофрукти.

Це неповний список продуктів, які краще не їсти після 60 років. Для складання індивідуального раціону слід звернутися до лікаря-дієтолога.

З віком важливо стежити за якістю свого харчування, щоб підтримувати здоров'я та благополуччя. Пам'ятайте, що раціон слід адаптувати до своїх індивідуальних потреб і стану здоров'я.

Нагадаємо, дієта за віком - це спосіб харчування, який враховує зміни в організмі людини у різні періоди життя.

Також ми писали про продукти, які обов'язково мають бути включені до раціону харчування чоловіків.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини