23 жовтня 2023, 17:48

Цілющі чаї, які варто пити при кашлі: рецепти на сезон холодів

У разі кашлю чаї з травами можуть допомогти полегшити симптоми та зволожити горло, проте вони не замінять консультацію з лікарем, особливо якщо кашель триває довгий час.

Цілющі чаї, які варто пити при кашлі: рецепти на сезон холодів

Кашель може бути сухим або вологим, гострим або хронічним, алергічним або інфекційним. У будь-якому разі кашель спричиняє дискомфорт і погіршує якість життя. Тому важливо знати, які чаї допомагають під час кашлю та як їх правильно готувати та приймати.

Існує безліч видів цілющих чаїв, які мають протизапальну, відхаркувальну, знеболювальну, антибактеріальну й імуностимулювальну дію. Вони допомагають зняти подразнення горла, розріджувати та виводити мокротиння, знищувати збудників інфекції та зміцнювати захисні сили організму.

Чай із чебрецем. Чебрець (чебрець) - це потужний протимікробний і відхаркувальний засіб, який ефективно бореться з кашлем різного походження. Він також заспокоює горло та покращує голос. Для приготування чаю потрібно заварити 1-2 чайні ложки сушеного чебрецю у 250 мл окропу та настояти 10-15 хвилин. Пити чай можна 2-3 рази на день по склянці.

Чай із лимоном, медом і корицею. Лимон - це чудовий антибіотик, який вбиває бактерії та віруси, що викликають кашель. Мед - це натуральний імуномодулятор, який підвищує опірність організму до інфекцій. Кориця - це ароматна пряність, яка має протизапальний і знеболювальний ефект. Для приготування чаю потрібно змішати сік половини лимона, 2 столові ложки меду та дрібку кориці у 250 мл гарячої води. Пити чай можна 2-3 рази на день по склянці.

М'ятний чай. М'ята - це рослина, яка добре розщеплює мокротиння та сприяє його виведенню з дихальних шляхів. Вона також знімає спазми бронхів і полегшує дихання. Для приготування чаю потрібно заварити 1-2 чайні ложки сушеної м'яти у 250 мл окропу та настояти 10-15 хвилин. Пити чай можна 2-3 рази на день по склянці.

Чай ройбуш із лимоном. Ройбуш - це південноафриканська рослина, яка містить велику кількість антиоксидантів, флавоноїдів і мінералів. Вона зміцнює імунітет, зменшує запалення й алергічні реакції. Лимон додає вітамін С і антибактеріальний ефект. Для приготування чаю потрібно заварити 1-2 чайні ложки ройбушу у 250 мл окропу та настояти 5-10 хвилин. Додати сік половини лимона та мед за смаком. Пити чай можна 2-3 рази на день по склянці.

Імбирний чай із медом. Імбир - це корінь, який має протизапальну, противірусну, протигрибкову та протинабрякову дію. Він також стимулює кровообіг, підвищує температуру тіла та посилює потовиділення. Мед додає солодкості й імуномодулювального ефекту. Для приготування чаю потрібно нарізати невеликий шматочок свіжого імбиру та залити його 250 мл окропу. Настояти 10-15 хвилин. Додати мед за смаком. Пити чай можна 2-3 рази на день по склянці.

Як повідомлялося раніше, якщо ви хочете зробити свій чай не тільки смачним, а й корисним, ви можете додати у нього різні трави, прянощі, ягоди та фрукти.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини