21 листопада 2023, 18:46

Чому сохнуть губи: названо причини та способи боротьби з проблемою

Сухість і лущення губ – поширена проблема, яка може мати різні причини.

Чому сохнуть губи: названо причини та способи боротьби з проблемою

Сухість губ може бути спричинена кількома факторами, включно з погодними умовами, внутрішнім станом організму та нестачею певних речовин.

Кілька можливих причин сухості губ

Нестача вологи

У сухому кліматі або за недостатнього зволоження у приміщенні шкіра, зокрема й губи, може втрачати вологу. Нестача рідини призводить до того, що організм забирає вологу з клітин шкіри, це позначається на її стані. Крім того, зневоднення уповільнює процеси оновлення та регенерації шкіри, через що лусочки епідермісу погано злущуються та забивають пори. Для запобігання цьому необхідно випивати достатню кількість води щодня (щонайменше 1,5-2 літри), а також уникати надмірного споживання кофеїну й алкоголю.

Нестача вітамінів і мінералів

Нестача вітаміну А, B2 (рибофлавін), вітаміну B3 (ніацин), вітаміну B6 (піридоксин), заліза та цинку може впливати на стан губ. Ці речовини допомагають шкірі виробляти колаген, захищати її від шкідливого впливу навколишнього середовища, підвищувати тонус і пружність. Для заповнення дефіциту цих компонентів необхідно збалансувати харчування, включивши у раціон продукти, що містять вітаміни та мікроелементи, наприклад м'ясо, рибу, горіхи, овочі та фрукти. Також можна приймати спеціальні полівітамінні комплекси за призначенням лікаря.

Нестача жирних кислот

Нестача жирних кислот, особливо омега-3 й омега-6, може призвести до сухості шкіри, зокрема губ.

Догляд за губами

Деякі бальзами або помади для губ можуть містити інгредієнти, які викликають сухість або алергічні реакції у людей. У цьому разі губи можуть не тільки сохнути, а й почервоніти, опухнути або свербіти. Щоб виявити алерген, потрібно звернутися до алерголога та пройти відповідні тести. Також варто вивчити склад використовуваної косметики для губ (бальзамів, помад, блисків) і зубної пасти. Часто алергічну реакцію викликають рослинні компоненти, наприклад кориця або м'ятна есенція.

Хронічний стрес

За постійних переживань організм виробляє гормони кортизолу й адреналіну, які посилюють зневоднення та знижують еластичність шкіри. Крім того, стрес може супроводжуватися такими звичками, як покусування або облизування губ, що погіршує ситуацію. Для зниження рівня стресу рекомендується займатися релаксацією, медитацією, йогою або іншими способами саморегуляції.

Проблеми зі здоров'ям

Нарешті сухість губ може бути симптомом деяких захворювань, як-от захворювання щитовидної залози, запальні захворювання кишечника, дерматит або псоріаз. У цих випадках сухість губ супроводжується іншими проявами, такими як зміна ваги, порушення травлення, висипання на шкірі тощо. Для діагностики та лікування цих захворювань потрібно звернутися до фахівця (ендокринолога, гастроентеролога, дерматолога) та пройти необхідні обстеження.

Якщо у вас постійні проблеми із сухістю губ, рекомендується звернутися до лікаря або дерматолога. Вони можуть оцінити ваше здоров'я, розглянути можливі причини та запропонувати рекомендації щодо усунення проблеми.

Раніше ми писали про звички, які незмінно призводять до старіння губ.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини