7 лютого 2024, 18:48

Природні снодійні: п'ять природних напоїв, які налагодять сон

Для поліпшення якості сну багато хто п'є на ніч природні напої. Дослідження підтвердили, що деякі напої справді сприяють розслабленню, зниженню стресу та поліпшенню сну.

Природні снодійні: п'ять природних напоїв, які налагодять сон

Сон - важливий фактор для підтримки здоров'я та гарного настрою, проте багато людей відчувають труднощі із засинанням або якістю сну. У цьому випадку допомогти можуть деякі природні напої, які сприяють розслабленню та поліпшенню сну.

Дієтологи, а також дані останніх досліджень допомогли визначити найкращі з них, пише Eat This, Not That.

Трав'яний чай. Різноманітні трави, такі як меліса, ромашка, лаванда, м'ята, шавлія тощо, мають заспокійливу та снодійну дію. Вони також допомагають зняти стрес, зменшити запалення та поліпшити травлення. Трав'яний чай можна пити за годину до сну, додаючи до нього мед або лимон за смаком.

Молоко з медом. Цей класичний напій містить триптофан - амінокислоту, яка сприяє виробленню серотоніну та мелатоніну - гормонів, що відповідають за настрій і цикл сну - неспання. Молоко також містить кальцій і магній, які розслаблюють м'язи та нервову систему. Мед же має антибактеріальну та протизапальну дію, а також покращує смак напою. Молоко з медом можна пити перед сном або під час нічного пробудження.

Кефір. Цей кисломолочний продукт багатий на білок, кальцій, магній, вітамін B12 і пробіотики - корисні бактерії, що покращують стан кишківникай імунітет. Кефір також містить триптофан, який покращує сон. Кефір можна пити за півгодини до сну або як легку вечерю.

Теплий вишневий сік. Вишня - один із небагатьох продуктів, які містять природний мелатонін - гормон, що регулює цикл сну - неспання. Вишневий сік також містить антиоксиданти, які захищають клітини від ушкоджень і старіння. Вишневий сік можна пити за дві години до сну або вранці для підтримки рівня мелатоніну.

"Золоте" молоко. Молоко з додаванням куркуми ще більш корисне для сну. Дослідження, проведене у липні 2021 року у журналі Molecular Nutrition and Food Research, показало, що екстракт куркуми збільшує тривалість сну.

Також варто враховувати, які продукти ви вживаєте перед сном, якщо хочете спати міцно та без пробуджень.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини