18 лютого 2024, 18:48

Названо помилку №1 під час схуднення: шкідлива для психологічного та фізичного здоров'я

Одна з найпоширеніших помилок, яку роблять люди, намагаючись схуднути, це часте зважування.

Названо помилку №1 під час схуднення: шкідлива для психологічного та фізичного здоров'я

Багато хто думає, що якщо вони стежитимуть за своєю вагою щодня, то зможуть контролювати свій прогрес і мотивувати себе. Однак це не так. Зважування може бути шкідливим для вашого психологічного та фізичного здоров'я з кількох причин, пише eatingwell.com.

По-перше, вага людини може коливатися протягом дня та залежить від багатьох чинників, таких як харчування, гідратація, фізична активність, стрес, гормональний цикл тощо. Це означає, що ви можете бачити різні цифри на вагах навіть протягом одного дня, не кажучи вже про різні дні. Ці коливання не відображають вашу реальну втрату жиру або м'язовий ріст, а, скоріше, є тимчасовими змінами водного балансу або вмісту їжі у кишечнику.

По-друге, зважування може негативно впливати на вашу самооцінку та настрій. Якщо ви бачите, що ваша вага зменшилася, ви можете відчути себе щасливим і гордим, але якщо помітите набір кілограмів або те, що вдалося позбутися бажаних грамів, можете відчути себе розчарованим, засмученим або навіть винуватим. Це може призвести до емоційного переїдання, стресу чи депресії. Крім того, ви можете бути залежними від цифр на вагах і забувати про інші показники вашого здоров'я та благополуччя, такі як енергія, настрій, якість сну, рівень холестерину тощо.

По-третє, зважування може перешкодити досягти цілей зі схуднення або підтримки здорової ваги. Якщо ви фокусуєтеся тільки на вашій вазі, ви можете втратити мотивацію або збитися зі шляху, якщо не бачите бажаних результатів. Ви можете почати зрізати кути або переборщувати з дієтою або тренуваннями, що може бути небезпечним для вашого здоров'я. Ви також можете пропустити важливі сигнали вашого тіла, такі як голод, спрага або втома. Замість того щоб слухати своє тіло та задовольняти його потреби, ви можете підкорятися цифрам на вагах та ігнорувати своє самопочуття.

Краще не зважуватися занадто часто або взагалі не робити цього. Зважування не дає вам повної картини вашого здоров'я та прогресу. Є інші способи оцінити свій стан і досягнення, як-от: вимірювання обхвату талії, стегон або рук; примірка одягу; фотографування себе; відстеження своїх фізичних показників, як-от сила, витривалість або гнучкість, або просто оцінювання свого самопочуття та рівня щастя. Ці методи точніші, корисніші та мотивувальні, ніж зважування.

Отже, якщо ви хочете схуднути або підтримувати здорову вагу, забудьте про ваги та зосередьтеся на своєму способі життя, харчуванні та фізичній активності. Це допоможе вам не тільки скинути зайві кілограми, а й поліпшити ваше здоров'я, настрій і якість життя.

Тим часом медики рекомендують звернути увагу на продукти кількох груп під час схуднення.

Автор: Анастасия Югова

Останні новини