В Україні зросла кількість нападів отруйних павуків: що робити у разі укусу – поради лікаря
В останні місяці в Україні значно збільшилася кількість нападів отруйних павуків, їхня отрута може вражати центральну та периферичну нервову систему.
В останні місяці в Україні значно збільшилася кількість нападів отруйних павуків, що спричиняє серйозні побоювання у фахівців. Укуси цих павуків можуть вражати центральну та периферичну нервову систему, що особливо небезпечно для людей з алергіями та хронічними захворюваннями. Про це пише "Главред".
За словами завідувача відділення інтенсивної терапії "Охматдиту" Олександра Уріна, отрута цих павуків може викликати серйозні ускладнення, аж до загрози життю. "Отрута, що міститься в павуках, вражає нервову систему, що може призвести до важких наслідків у людей з бронхіальною астмою або алергічними реакціями", - підкреслив Урін.
Нещодавній випадок на Одещині підтвердив небезпеку цих нападів. Чоловік потрапив у реанімацію після укусу самки каракурта, також відомого як "чорна вдова". Інцидент стався на Одещині в Болграді 24 липня. Заступник генерального директора КНП "Болградська ЦРЛ" Катерина Ніколаєва зауважила, що стан потерпілого середньої тяжкості і він перебуває під постійним наглядом лікарів.
Отрута каракурта надзвичайно токсична: він у 15 разів сильніший за отруту гримучої змії. Укус цього павука може викликати сильні болі, судоми, запаморочення, блювоту і навіть непритомність. Смертність від укусів каракурта становить близько 4-6%, тому своєчасне звернення за медичною допомогою є вкрай важливим.
Також у Київській області був помічений тигровий павук (аргіопа тигрова), який, хоч і менш небезпечний, також може завдати шкоди при укусі. У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, що робити у разі укусу комах та павуків. Насамперед необхідно промити область укусу водою, прикласти холодний компрес і прийняти антигістамінні препарати.
Особливу увагу слід приділити тому, щоб не намагатися самостійно видаляти жало чи розрізати ранку. У разі серйозних симптомів, таких як проблеми з диханням або набряк обличчя, слід негайно викликати швидку допомогу.
В умовах збільшення кількості нападів отруйних павуків, фахівці радять бути особливо обережними і дотримуватися запобіжних заходів, щоб уникнути укусів.
Нагадаємо, як захистити себе в сезон кліщів: профілактика та дії при укусі небезпечної комахи.
Раніше повідомлялося, що Києві зафіксували спалах укусів невідомих комах.